Zasady ruletki – jak grać w grę kasynową?

Zakłady bukmacherskie

Ruletka to zdecydowanie jedna z najbardziej charakterystycznych gier w każdym kasynie stacjonarnym (ale i, oczywiście, w tych internetowych). Każdy miejsce to kojarzy właśnie z kręcącym się kołem z kulką zatrzymującą się na wybranej liczbie, jednym dającą radość, innych z kolei wprawiającą w zasmucenie. Na czym polega gra w ruletkę i co musimy wiedzieć na temat tej wynalezionej już w XVII wieku gry hazardowej, której zasady nie zmieniły się od początku jej istnienia? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

jak grac w ruletkę
Jak grać w popularną ruletkę żeby nie przegrać wszystkiego?

Ruletka – układ stołu i koła do gry

Stanowisko do gry w ruletkę w każdym kasynie wygląda niemal identycznie i składa się stołu, na którym odbywa się obstawianie zakładów oraz koła ruletki, na którym rozgrywana jest cała akcja i losowany jest zwycięski numer, przy czym oba te elementy są ściśle ze sobą związane i nie mogą istnieć bez siebie.

Koło ruletki podzielone jest na 37 pól – specjalnych przegród, do których może wpaść przemierzająca je kulka, wprawiona w ruch przez krupiera poprzez obracanie całym mechanizmem. Każde z owych pól reprezentowane jest liczbami od 0 do 36 (przy czym w ruletce amerykańskiej występują dwa zera). 18 numerów na kole jest czerwone, 18 czarne, a jeden (0) – zielony, co również ma znaczenie w przypadku wybranych opcji obstawiania.

Stół jest narzędziem służącym do obstawiania zakładów. Pola na nim odpowiadają częściom koła – prezentują zatem cyfry od 0 do 36, ułożone w trzy wiersze po 12 każdy. Obok pól służących obstawianiu konkretnych liczb znajdują się takie pozwalające na typowanie innych opcji, w tym kolorów (czarnego lub czerwonego), parzystych / nieparzystych liczb lub też liczb pochodzących z „sektorów” (a zatem takich od 1-12, od 13 do 24 i tak dalej).

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Ruletka – przebieg rozdania

Grę w ruletkę prowadzi krupier, który rozpoczyna ją poprzez wprowadzenie kulki w obrót po okręgu koła ruletki (nazywa się to spinem). Jest on też odpowiedzialny za wymianę żetonów, ale i wskazywanie zwycięzców, jak również przyznawanie im wygranych. Przy jednym stole może grać maksymalnie osiem osób, przy czym każda z nich gra przeciwko krupierowi. U niego kupują żetony, które posłużą im do obstawiania, a które mają kolor różny dla każdego z uczestników rozgrywki. Wszystko po to, by odróżnić ich na konkretnych polach, na które stawiają. Po skończonej rozgrywce można wymienić żetony do gry na żetony pieniężne, które później są możliwe do wymiany na gotówkę w kasie kasyna.

Typowanie w ruletce sprowadza się do umieszczenia żetonu (o naszym kolorze i wybranym przez nas nominale pieniężnym) na konkretnym polu, czy to numerycznym, czy też innym – większość rodzajów zakładów prezentujemy w dalszej części poradnika. Ruletka na tle innych gier hazardowych odznacza się zawsze spójnymi zasadami, tymi samymi we wszystkich możliwych kasynach.

Warto wspomnieć, że w ruletce możemy obstawiać do ostatniej chwili, co daje nam szanse na podniesienie stawki nawet tuż przed rozpoczęciem obracania kołem. Gdy krupier powie „koniec zakładów” („no more bets”), nie będziemy mogli już nic postawić, czekając zaledwie na wynik losowania. 

poker sts online
Darmowy bonus na poker online w Betgames STS

Ruletka – rodzaje zakładów

Tak właściwie obstawianie kolejnych gier w obrębie ruletki w żaden sposób nas nie ogranicza, a jedynym limitem jest tutaj nasz budżet. Nie musimy decydować się wyłącznie na jedną opcję czy na jeden numer – posiadając wiele żetonów, w obrębie jednego losowania możemy postawić je na różne z opcji. Wszystkie możliwości zakładów przedstawiamy poniżej:

  • Konkretny numer – kładziemy żeton na konkretnym numerze i wygrywamy tylko wtedy, gdy on wypadnie (wypłata 35:1).
  • Dwa numery – stawiamy jeden żeton (lub więcej) na dwa numery jednocześnie (umiejscawiając go na linii tychże numerów). Wypłata na poziomie 17:1.
  • Trzy numery – podobnie, jak w poprzednim zakładzie, z tym, że jeden żeton stawiamy na trzy numery jednocześnie (możliwe w przypadku niektórych liczb). Wypłata na poziomie 11:1.
  • Cztery numery – tutaj stawiamy na cztery numery jednocześnie, kładąc żeton (lub żetony) na środku tej czwórki, którą chcemy obstawić. Wypłata w tym przypadku jest na poziomie 8:1.
  • Sześć numerów – wskazujemy sześć numerów, umiejscawiając żeton na skraju wiersza. Wypłata na poziomie 5:1.
  • Małe numery (1 do 18) – kładąc żeton na tym polu wygrywamy, gdy wypadnie liczba z zakresu 1-18. Wypłata na poziomie 1:1.
  • Duże numery (19 do 36) – sytuacja identyczna, ale z dużymi numerami z zakresu 19-36. Wygrana również na poziomie 1:1.
  • Parzyste numery – wygrywamy tylko wtedy, gdy wylosowana liczba będzie parzysta. Wygrana na poziomie 1:1.
  • Nieparzyste numery – wygrywamy w przypadku wylosowania liczby nieparzystej. Wypłata na poziomie 1:1.
  • Czerwone numery –  wygrywamy wtedy, gdy wylosowana liczba (dowolna wartość) znajdować się będzie na czerwonym polu. Wypłata 1:1.
  • Czarne numery – wygrywamy, gdy wylosowana liczba będzie znajdować się na czarnym polu. Wypłata na poziomie 1:1.
  • Tuzin – wygrana z sektora zawierającego 12 liczb (trzy sektory), wypłata 2:1.
  • Kolumna – wskazujemy kolumnę, w obrębie której znajdować się będzie wylosowana liczba. Wypłata 2:1.

/ 5. Ocen:

spot_img
spot_img

Bonusy bukmacherskie

Polskie zakłady bukmacherskie