Strategia typera – najczęstsze błędy graczy zakładów bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie

Zakłady sportowe, podobnie jak piłka nożna lub każda inna dyscyplina, to gra błędów. Błędy popełniają bukmacherzy, jednak sporo pomyłek jest również udziałem typerów. Im więcej błędów popełni gracz, tym trudniej będzie mu ograć bukmachera i czerpać zyski z zakładów w dłuższej perspektywie. 

strategia obstawiania zakładów
Strategia typera – najczęstsze błędy graczy zakładów bukmacherskich

I właśnie tym zagadnieniem postanowiliśmy się zająć w naszym najnowszym poradniku typera. Jakie są najczęstsze błędy graczy? W jaki sposób można je wyeliminować? Przekonajmy się!

Jakie błędy popełniają typerzy w zakładach bukmacherskich?

W zakładach bukmacherskich, zupełnie jak to w życiu, mamy typerów regularnie odnoszących sukcesy i czerpiących satysfakcję i profity ze swojej gry u bukmachera, lecz mamy również graczy, których przygoda z zakładami do jedno wielkie pasmo niepowodzeń. 

Co różni jednych od drugich? Przecież na pierwszy rzut oka obstawiają oni bardzo zbliżone do siebie zakłady i inwestują podobne stawki na swoich kuponach. Dlaczego zatem jedni tydzień po tygodniu są w stanie wypłacać spore sumy, natomiast najczęściej odwiedzaną sekcją na stronie bukmachera przez tych drugich jest ta z napisem DEPOZYT?

Odpowiedź jest banalna – po prostu Ci pierwsi unikają popełniania głupich błędów, które są udziałem większości początkujących typerów. Są dwie drogi, aby tak się stało – można popełniać błędy w trakcie gry u bukmachera i wyciągać wnioski, uczyć się na swoich pomyłkach, a można też wykorzystać doświadczenia nieco starszych kolegów po fachu i przekuć ich porażki w swój sukces. 

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Każdy z Was rzecz jasna wybierze swoją drogę, natomiast naszym zdaniem znacznie rozsądniejsza jest ta druga strategia. Wykorzystanie doświadczenia innych typerów pozwoli bowiem początkującemu graczowi łagodniej wejść w świat internetowych zakładów sportowych i zaoszczędzić sobie nie tylko niepotrzebnych nerwów, ale i sporych środków finansowych. 

Błędy typerów – brak wiedzy o zakładach wzajemnych

Wielu graczy stawiających swoje pierwsze kroki w zakładach sądzi, że w gruncie rzeczy jest to zajęcie proste, łatwe i przyjemne. W końcu co może być trudnego w wytypowaniu kilku kuponów, prawda? Jakież jest ich zdziwienie, kiedy życie błyskawicznie weryfikuje ich poglądy i okazuje się, że rzeczywistość wcale nie rysuje się w tak różowych barwach. 

Sport ma to do siebie, że jest nieprzewidywalny (i prawdopodobnie dlatego tak mocno go kochamy). Porażki faworytów i niespodziewane zwycięstwa outsiderów są na porządku dziennym, przez co gracz musi wykazać się nie lada wiedzą i intuicją. Dlatego też absolutną podstawą są aktualne informacje na temat zespołów, zawodników, trenerów, ich formy, poprzednich wyników, celów na przyszłość, kontuzji, itd., itd. 

W błędzie są jednak Ci z Was, którzy uważają, że kwestia sukcesu w zakładach zależy jedynie od powyższych elementów. Aby był on możliwy wymagana jest doskonała znajomość poszczególnych rynków i opcji zakładów. Bez wiedzy na temat tego, czym różni się handicap azjatycki od europejskiego, w jaki sposób skorzystać z opcji cashout, a kiedy do dyspozycji gracza jest cashback bonus trudno będzie wypracować profity w dłuższej perspektywie czasu. 

Jakie błędy popełniają typerzy? Brak planu na grę

Nawet jeśli gracz będzie posiadał odpowiednią ilość informacji na temat obstawianej dyscypliny oraz wiedzę dotyczącą poszczególnych funkcji bukmachera i dostępnych opcji zakładów, to nadal ciężko będzie mu osiągnąć sukces, jeśli nie będzie miał precyzyjnego planu na grę. Każdy typer powinien jasno określić strategię swojej gry i cel, dla którego obstawia zakłady u bukmachera. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jak to zrobić? Jak wyznaczyć skuteczny plan na grę i jak obstawiać w STS, żeby wygrywać pieniądze? Być może pomocna będzie w tym strategia SMART, której działanie wykracza daleko poza świat internetowych zakładów sportowych. Według niej optymalnie wyznaczony cel powinien być S jak sprecyzowany, M jak mierzalny, A jak atrakcyjny, R jak realny oraz T jaki terminowy, osadzony w czasie. 

Tylko taki cel będzie pchał gracza do przodu i mobilizował go do czynienia ciągłych postępów, a wymierne korzyści powinny być wkrótce widzialne gołym okiem. 

Błędy typerów – obstawianie zbyt wielu dyscyplin

Odwiedzając stronę bukmachera internetowego, nietrudno o zawroty głowy. Topowi operatorzy, tacy jak chociażby bukmacher STS, Fortuna, Superbet, eWinner, czy Betfan oferują kursy na kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, ale nie tylko. Błąd mało doświadczonych typerów polega na tym, że decydują się oni na obstawianie kilku z nich jednocześnie. 

Efektem tego są kupony piłkarskie, pomieszane z zakładami na tenis stołowy, żużel, League of Legends oraz typy na wybory prezydenckie w USA. Okazuje się, że nie tędy droga i takim graczom szalenie trudno będzie wypracować profity w dłuższej perspektywie. 

Najczęstsze błędy graczy – zbyt wiele zdarzeń na jednym kuponie

Mniej doświadczonym typerom marzą się błyskawiczne, i oczywiście najlepiej rekordowo wysokie wygrane przy minimalnie niskiej inwestycji. Zgadnijcie, jaki jest ich zdaniem najlepszy sposób, żeby to osiągnąć? Rzecz jasna są to niekończące się wielokrotne kupony AKO. 

superbet bonusy na start
Darmowe bonusy w Superbet z kodem BETONLINE

Z każdym kolejnym typem na kuponie wzrasta nie tylko potencjalna wygrana w przypadku powodzenia, ale  również ryzyko wpadki. Dodatkowo bukmacherzy w Polsce bardzo mocno promują ten rodzaj zakładów wśród samych graczy, oferując im atrakcyjne bonusy za wielokrotne zakłady AKO. 

Przykładowo – firmy bukmacherskie Fortuna oraz Superbet oddają w ręce typerów specjalną promocję, dzięki której wartość darmowych środków bonusowych wzrasta z każdym kolejnym typem na kuponie, a obstawiając kilkanaście zdarzeń można nawet podwoić swoją wygraną w przypadku powodzenia. 

Takie akcje marketingowe działają oczywiście na mniej doświadczonych typerów marzących o sporych wygranych, natomiast te zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli zatem marzycie o tym, aby zostać dochodowym typerem, który będzie dokonywał regularnych wypłat ze swojego konta gracza, to radzimy skupiać się na pojedynczych zakładach SOLO. A jeśli już musicie obstawiać kupony wielokrotne to ograniczcie się do dwóch, trzech selekcji. 

Błędy typerów bukmacherskich – lekceważenie bonusów i promocji

Skoro już wspomnieliśmy o bonusach od Fortuny i Superbet przy okazji wielokrotnych kuponów AKO, to od razu na myśl przyszedł nam kolejny poważny błąd, przez który graczom trudno jest osiągać profity w dłuższej perspektywie. A mianowicie mamy na myśli rezygnację z darmowych środków, jakie są do zgarnięcia przy okazji bonusów i promocji. 

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus bez depozytu29 PLN
Bonus za depozyt1200 PLN
Zakład bez ryzyka200 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Bo o ile chyba nikogo nie trzeba dwa razy namawiać do skorzystania z pakietu na start, tak bardzo wielu typerów na tym poprzestaje i lekceważy promocje organizowane przez bukmacherów w późniejszym okresie. A te na stronach topowych serwisów są zazwyczaj bardzo atrakcyjne, dzięki czemu w budżecie typera systematycznie będą pojawiały się darmowe środki na dalszą grę. 

Który bukmacher jest najaktywniejszy w tej kwestii? Jednoznaczne wskazanie konkretnego serwisu nie jest zadaniem łatwym, natomiast gracze, którzy zdecydują się na rejestrację konta i depozyt chociażby u popularnych bukmacherów STS, forBET, eWinner lub Betfan mogą mieć pewność, że za każdym razem, kiedy będzie odbywało się jakieś interesujące wydarzenie sportowe, to na stronie ich bukmachera będzie czekał atrakcyjny bonus okolicznościowy. 

Pomyłki typerów – próba natychmiastowego odrobienia strat

Życie typera obstawiającego wyniki meczów u bukmachera nie zawsze usłane jest różami, a gorsze okresy i serie kilku nietrafionych kuponów z rzędu są wręcz wpisane w ten fach. Jednym z częściej popełnianych błędów przez graczy stawiających swoje pierwsze kroki w zakładach, jest chęć natychmiastowego odrobienia strat.

Co robi wówczas mało doświadczony typer? Oczywiście podnosi stawkę, ewentualnie dodaje coraz więcej typów na kuponie, licząc na powodzenie i wysoką wygraną. Wszystko kończy się dobrze, jeśli taki kupon faktycznie okazuje się zwycięski, natomiast gorzej, jeśli typera nie opuszcza niefart. 

jaki kod promocyjny sts
Aktualny kod promocyjny STS na darmowy bonus 29 PLN

Zamiast odrobić poniesione niedawno straty gracz jedynie dodatkowo się pogrąża, a jego budżet topnieje w zawrotnym tempie. Powszechną strategią stosowaną przez takich graczy jest obstawianie kolejnego kuponu w kilka minut po przegranym zakładzie. 

Zazwyczaj nie ma wówczas znaczenia, czy taki typ posiada jakiekolwiek value i jest w stanie zagwarantować graczowi powodzenie. Najczęściej efekt jest kompletnie odwrotny od zamierzonego, a gracz zamiast cieszyć się z wygranej zostaje zmuszony do wpłacenia kolejnego depozytu. 

Błędy typerów – obstawianie zakładów po alkoholu

Kiedy odbywa się najwięcej meczów? Oczywiście, podczas weekendu. Tak się jednak składa, że dla większości typerów są to również przy okazji dni wolne od ich pracy zawodowej i sporo z nich próbuje odreagować trudy ciężkiego tygodnia pijąc alkohol. 

Oczywiście nie polecamy takiego trybu życia, natomiast samo w sobie to nie jest niczym strasznym, o ile odbywa się w granicach zdrowego rozsądku. Gorzej, jeśli gracz łączy picie alkoholu z obstawianiem zakładów na stronie bukmachera. 

Taka strategia to niemal pewny przepis na katastrofę i będąc zupełnie szczerym nie potrafimy sobie wyobrazić, w jaki sposób ta taktyka mogłaby się okazać skuteczna. Alkohol budzi w człowieku wszystkie te cechy, które są najmniej pożądane z punktu widzenia typera, czyli brawurę, brak umiejętności oceny ryzyka oraz logicznego łączenia faktów. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Taki gracz momentalnie traci wszelkie hamulce, a opamiętanie przychodzi zazwyczaj o kilka godzin za późno, tzn. podczas porannego sprawdzenia stanu konta. Obstawianie zakładów po spożyciu alkoholu to bez dwóch zdań jeden z największych błędów typerów. Takie firmy jak zakłady STS, Fortuna czy inni tylko czekają na pomyłkę gracza.

Jakie błędy popełniają gracze? Obstawianie faworytów po niskich kursach

Kolejnym bardzo często popełnianym błędem przez graczy bez doświadczenia jest typowanie zwycięstw faworytów po bardzo niskich, kompletnie nieopłacalnych kursach. Według nich, skoro bukmacherzy w Polsce płacą za wygraną PSG, Bayernu, Realu Madryt lub Manchesteru City po kursy 1.15, to jest to niemalże gwarancja sukcesu i pewny przepis na trafiony kupon. 

Rzeczywistość okazuje się nieco inna. Kursy w meczach ze zdecydowanym faworytem rzadko kiedy oddają realne ryzyko, jakim obarczony jest dany zakład. Znacznie częściej są efektem olbrzymiej popularności konkretnego zakładu wśród typerów. Umówmy się – większość graczy na rynku nie posiada odpowiedniej wiedzy na temat zakładów i obstawia zakłady bez żadnej wartości. 

Skutkiem tego, że tak wielu typerów obstawia wygraną PSG lub Realu jest właśnie to, że bukmacher jest zmuszony obniżyć kurs na faworyta do takiego poziomu, żeby nie ponieść zbyt wielkich strat w sytuacji, jeśli gracze rzeczywiście będą mieli rację i gigant pokona outsidera. Tyle tylko, że takie kursy nie mają nic wspólnego z realnym ryzykiem i prawdopodobieństwem i na 99,9% nie zagwarantują graczowi profitów w dłuższej perspektywie. 

/ 5. Ocen:

spot_img
spot_img

Bonusy bukmacherskie

Polskie zakłady bukmacherskie