Słownik bukmacherski dla początkujących typerów

Zakłady bukmacherskie

Niewątpliwie, rozpoczynając swoją przygodę z obstawianiem meczów, warto jest przybliżyć sobie nieco słownik bukmacherski. Oczywiście, na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się jak najbardziej logiczne, a typowanie to przecież tylko wybranie odpowiedniego zakładu i puszczenie kuponu. W przypadku obstawiania tylko zakładów na wygranego spotkania tak może być. Jednak gdy chcielibyście nieco mocniej zagłębić się rynki zdarzeń, to tam możecie napotkać pierwsze problemy. Gdy nigdy nie mieliście styczności z bukmacherką, to takie słowa, jak chociażby DNB, handicap azjatycki czy europejski, a także łamak, mogą być nieco niezrozumiałe. Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć listę słów, które – naszym zdaniem – mogą się przydać na początku waszej przygody z  bukmacherką.

słownik bukmacherski
Słownik bukmacherski dla początkujących typerów

Czy specjalistyczne słownictwo jest potrzebne do obstawiania?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie – gdy typujecie tylko wygranych pojedynków, to oczywiście nie jest ono aż tak bardzo potrzebne. Chociaż z drugiej strony – jeśli bukmacher tworzy jakieś specjalne promocje, czy rozdaje środki na grę, to w regulaminach używa zwykle specjalistycznego słownictwa, bez którego możecie mieć nieco problemów z jego zrozumieniem.

Oczywiście, wszystko można sprawdzić w Internecie, jednak jeśli myślicie nieco poważniej o zakładach bukmacherskich, to dla własnego poszerzania wiedzy warto jest co nieco wiedzieć.  

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jakie słowa warto znać w zakładach bukmacherskich?

I właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć taki mini słownik bukmacherski. Umieściliśmy tutaj kilkanaście podstawowych zwrotów, które naszym subiektywnym zdaniem warto jest znać. Co wchodzi w skład naszej listy i co oznaczają poszczególne słowa?

AKO

Na pierwszy ogień AKO, czyli zakłady akumulowane. Jest to nic innego, jak kupon, na którym znajduje się więcej niż jedno zdarzenie. Tego typu kupony są najczęściej obstawiane u bukmacherów, ponieważ dają one szanse na wygranie sporej sumy pieniędzy za niewielki wkład (oczywiście przy kilkunastu spotkaniach na kuponie, co statystycznie jest bardzo trudno trafić). Nie zmienia to jednak faktu, że takie zakłady udaje się trafić.

Bankroll

Jednym z ważniejszych – nie tyle pojęć, co zasad – jest bankroll. Jest to nic innego, jak środki, które przeznaczacie na obstawianie w danym miesiącu na przykład u bukmachera STS. Ważne jest to, abyście nigdy nie przekraczali tej kwoty, którą sobie założyliście. Tylko wtedy będziecie w stanie trzymać w ryzach wasze środki, dlatego dobrze jest prowadzić swoje własne statystyki. Tylko wtedy, gdy pilnujecie swojego budżetu, macie szansę na ewentualne zyski.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

BTTS

Czas na pierwszy z rynków zdarzeń, które można typować u bukmacherów. Chodzi o BTTS, czyli „Both Team to Score”, a więc zakład na to, że obie drużyny strzelą bramkę. Należy on do jednego z popularniejszych zakładów u bukmacherów. W końcu wystarczy wskazać to, czy zarówno goście i gospodarze zdobędą bramkę, bądź tylko jedna z nich. Nie obchodzi was wtedy wynik spotkania, może się on skończyć mega sensacją, ale gdy strzelą obydwie, to wasz typ ukaże się „na zielono”.

Cashback

Pod słowem cashback, kryje się jeden z ciekawszych bonusów bukmacherskich, czyli zakłady bez ryzyka. Dzięki niemu gracze mają ubezpieczony swój pierwszy kupon, zatem nawet jeśli wasze typy będą nietrafione, to bukmacherzy zwrócą wam wniesioną kwotę (zwykle pomniejszoną o podatek).

polski bukmacher bez podatku
Oferta darmowych bonusów i zakładów bez ryzyka w Betfan

Depozyt

Pod tym określeniem kryją się wszystkie środki, które macie przelane na konto główne bukmachera jak STS, Fortuna czy eWinner.

DNB

Kolejnym, naprawdę popularnym rynkiem zdarzeń jest DNB, czyli „Draw no bet”. Chodzi mianowicie o zakład bez remisu, więc w przypadku takiego wyniku, wasz typ (wtedy tylko na wygraną gospodarza lub gościa) będzie anulowany i policzony po kursie 1.00.

Freebet

Freebet jest jednym z najbardziej poszukiwanych bonusów bukmacherskich przez graczy. Firmy bukmacherskie w Polsce chętnie oferują graczom tego typu bonus. Jak sama nazwa wskazuje, typerzy otrzymują środki na darmowy zakład, który w pełni jest pokryty przez bukmachera. Kwoty, które rozdają firmy bukmacherskie „na zachętę” – szczególnie nowym graczom – wahają się w granicach 15-30 złotych.

superbet kod promocyjny
Nowa oferta darmowych bonusów w Superbet Polska

Handicap

Pod tym słowem kryją się zakłady „wyrównujące szanse”. Chodzi więc o mecze, w których macie wskazanego wyraźnego faworyta i drużynę skazywaną na porażkę. Gdy wybierzecie taki typ z handicapem (-1.5, czy -2.5), to będzie to oznaczało, że przeciwnikowi doliczacie wirtualnego gola bądź punkty – w zależności od danej dyscypliny. Dzięki temu kursy bukmacherskie idą mocno w górę.

HT/FT

Jest to skrót od „half time”, czyli połowa meczu i „full time”, czyli całe spotkanie. Dogrywka i rzuty karne nie wchodzą w skład zakładu.

Kontra

Gra na kontrę to jedno z przyjemniejszych pojęć, ponieważ gracze wiedzą, że na pewno wyjdą na plus i osiągną zysk z danych zakładów. Gra się nią wtedy, gdy pozostanie wam jeden mecz na kuponie i żeby mieć pewność, że wygracie, to obstawiacie drugi kupon z przeciwnym rezultatem (w tenisie, koszykówce czy siatkówce „na czysto”, a w piłce nożnej z remisem – 1X lub X2), żeby wszystkie możliwe wyniki były obstawione.

Łamak

Łamak to określenie zdarzenia, na które kursy bukmacherskie są naprawdę wysokie. Chodzi tutaj o spotkanie, w którym – dla przykładu gospodarze wygrają pierwszą połowę, a cały mecz wygrają goście. Taki typ wygląda następując: 1/2 lub 2/1.

SOLO

Tak jak AKO, SOLO określa rodzaj kuponu. W tym przypadku, jak sama nazwa wskazuje, jest to zakład pojedynczy, a więc z jednym typem na kuponie. Takie zakłady najlepiej stawiać za wyższe sumy, ponieważ trudno jest złapać mega wysoki kurs na jednym spotkaniu.

System bukmacherski

Na sam koniec został nam system, czyli gra nieco bardziej złożona niż w przypadku zakładów typu AKO i SOLO. Grając systemowo możecie wybrać rozwiązania proponowane przez bukmachera – chociażby MAXIKOMBI, czyli rozdzielenie wybranych spotkań na grupy, gdzie na każdą z nich wnosicie osobną stawkę, a w przypadku wygrania kilku grup – kwoty z kursami mnożą się ze sobą dając wyższe wygrane.

Można również skorzystać z systemów pochodzących z kasyna, czy innych matematycznych ciągów, jak chociażby systemy Martingale’a, Kelly’ego czy Fibonacciego.   

/ 5. Ocen:

spot_img
spot_img

Bonusy bukmacherskie

Polskie zakłady bukmacherskie