Jak wygrywać w pokera? Poradnik do Betgames STS

Zakłady bukmacherskie

Jak wygrywać w pokera? Poradnik do Betgames STS. Bukmacherzy z całej Polski, zwłaszcza po wejściu w życie znanej i nielubianej w środowisku Ustawy Hazardowej w 2017 roku, która zmusiła ich do posiadania oficjalnej licencji Ministerstwa Finansów do świadczenia swoich usług, konkurują ze sobą bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Nic w tym dziwnego, zakłady bukmacherskie cieszą się w końcu coraz większą popularnością, a ludzie coraz chętniej poszukują serwisów, które obsłużyłyby ich w sposób najbardziej kompleksowy, a jednocześnie zaoferowałyby im najciekawsze funkcjonalności, dzięki którym mogliby wracać do nich – nie tylko w dniach, w których rozgrywają się ich ulubione spotkania sportowe. Jedną z najnowszych usług stworzonych właśnie w  tym celu jest Betgames, które choć jest obecne w serwisach zagranicznych już od dłuższego czasu, w Polsce dopiero debiutuje, za sprawą jednego z najbardziej rozpoznawalnych bukmacherów w naszym kraju – STS online.

poradnik jak wygrywać w pokera
Jak wygrywać w pokera? Poradnik i strategia gry w Betgames STS

Czym jest Betgames i co musimy o nim wiedzieć?

Betgames jest nową usługą w ofercie katowickiego bukmachera STS (Star-Typ Sport), który świadczy swoje usługi nieprzerwanie od prawie 25 lat, działając w pełni legalnie zarówno na gruncie stacjonarnym, jak i Internetowym. Ta konkretna usługa związana jest z jego serwisem w sieci. Tak właściwie sprowadza się ona do oferowania symulacji gier karcianych, które można obstawiać w trybie „na żywo”. Całość działa bardzo podobnie, jak znane już w branży od dłuższego czasu sporty wirtualne – zamiast jednak bazować na komputerowym algorytmie i generowanym przez silnik komputerowy interfejsie, ta wykorzystuje postać prawdziwego krupiera (najczęściej krupierki, by być tutaj szczerym), który jest z typerami na żywo i jest w stanie wchodzić z nimi w interakcję. Co zatem powinniśmy wiedzieć o samej usłudze? Przede wszystkim to, że:

 • jest w pełni legalna – jako że jest częścią w pełni legalnie działającego bukmachera, sama w sobie też jest taka – wymaga oczywiście ukończonych 18 lat, legalności pochodzenia środków, za które gramy oraz wszystkiego tego, czego wymaga główny serwis STS,
 • symulacja – nie gra – w ramach Betgames odbywają się symulacje gier karcianych, więc nie mamy do czynienia z żadnymi prawdziwymi rozgrywkami, ani też żywymi graczami;
 • występuje w niej krupier – krupier jest osobą, która przeprowadza wszystkie rozdania, tłumaczy zasady i mówi typerom, kiedy mogą obstawiać;
 • obstawiamy, a nie gramy – w Betgames nie gramy w gry karciane – to jest możliwe wyłącznie w jednym kasynie w Polsce. Tutaj obserwujemy przebieg symulacji, a w wybranych jej momentach jesteśmy w stanie obstawiać wynik, który sądzimy, że nastąpi. Czysta bukmacherka,

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

 • możemy porozmawiać – Betgames zostało wyposażone w czat, na łamach którego jesteśmy w stanie rozmawiać z innymi typerami i razem z nimi obstawiać (pisać swoje predykcje), ale też cieszyć się wygranymi i analizować porażki.
 • rozgrywa się na żywo – gry w Betgames toczą się na żywo i właśnie w takim modelu możemy obstawiać.

Promocje na Betgames – z której warto skorzystać?

Zakłady bukmacherskie STS zadbało o to, żeby przyciągać nowych typerów nie tylko do swojego głównego serwisu Internetowego, ale i do samej usługi Betgames, która – nota bene – jest jego integralną częścią. Co ważne, dzieli z nim część bonusów, w tym ten największy – powitalny. W jego ramach za pierwszy depozyt, którego dokonamy tuż po rejestracji automatycznie otrzymamy jego podwojenie na konto bonusowe. Maksymalna jego wartość to 1500 złotych i dokładnie tyle będziemy mieli na darmową grę, również w ramach Betgames. Jeżeli jednak nie mamy ochoty nic wpłacać (albo nie chcemy oprócz tego pozyskać dodatkowe środki na grę), możemy – a wręcz powinniśmy – w czasie rejestracji na www.STS.pl podać kod promocyjny BETONLINE. Dzięki niemu na nasze konto trafi 100 złotych. Za darmo, bez potrzeby doładowywania konta. Pamiętajmy jednak, że musimy to zrobić w czasie rejestracji. Upewnijmy się przy okazji, że chcemy dostać bonus powitalny (jest taka opcja do zaznaczenia w czasie zakładania samego konta).

Samo Betgames również posiada swoją promocję na łamach Betgames – i mogą z niej korzystać zarówno ci nowi (tak, to trzecia promocja właśnie dla nich), ale i stali bywalcy. Wystarczy, że zgłoszą chęć udziału w niej, a następnie będą grali w Betgames. Stawki wygranych kuponów w ich obrębie w ciągu tygodnia się dodadzą, a 10% z nich trafi na nasze konto bonusowe, z maksymalną kwotą równą 20 złotym.

poker sts online
Darmowy bonus na poker online w Betgames STS

Jak wygrywać w pokera? Zasady gier i strategia w ramach Betgames

Można śmiało powiedzieć, że w chwili obecnej Betgames jest w fazie pilotażowej. Jest świeżą usługą, dostępną wyłącznie w STS – bukmacher ten sprawdza, jak przyjmie się ona na rynku polskim. Z uwagi na to oferuje dostęp do zaledwie trzech gier karcianych. Każda z nich jest stosunkowo łatwa do pojęcia, a poniżej przedstawiamy pokrótce zasady – pod kątem obstawiającego, oczywiście. Taką właśnie rolę mamy w końcu w tej usłudze.

Wojna

Wojna, czyli jedna z najbardziej klasycznych gier karcianych na świecie, w Betgames należy do najpopularniejszych. Bój toczy w niej dwoje graczy, jednym z których jest krupier. Każdemu przydzielona jest jedna karta, a wygra ten, którego karta będzie miała – po prostu – wyższą wartość. Jeżeli obie karty będą miały tę samą wartość, dochodzi do wojny – w wydaniu Betgames przybiera ona jednak postać remisu. Obstawiając mamy więc do czynienia z trzema możliwościami: albo obstawimy wygraną krupiera, albo też gracza. Możemy też postawić na remis. Opcją dodatkową jest zakład na to, jaka karta pojawi się w kolejnym etapie (poniżej / powyżej danej wartości lub kolor). Etapy, przed którymi możemy obstawiać wojnę:

 • I ETAP – krupier wykłada pierwszą kartę dla gracza.
 • II ETAP – krupier wykłada drugą kartę – dla siebie.

Cała rozgrywka trwa maksymalnie dwie minuty. Jest więc bardzo dynamiczna, a my musimy podejmować nasze decyzje szybko.

Bakarat

Bakarat to dość nietypowa, bo mało popularna w Polsce gra w karty. Jej zasady są jednak bardzo proste. Dwójka graczy (w tym krupier) dostaje po dwie karty – wygrywa ten, którego wartość kart po zsumowaniu jest bliższa 9. Karty od 2-9 mają wartość reprezentowaną na nich samych, te od 10 do króla nie mają wartości, a as jest równy 1 punktowi. Jeżeli wynik gracza przybierze wartość dwucyfrową, liczy się tylko jego druga cyfra. Jeśli z kolei nie przekroczy 5 (dla gracza) lub 2 (dla krupiera), zostanie dobrana trzecia karta dla któregoś z nich. W bakaracie możemy obstawiać podobne zdarzenia, jak w wojnie, a zatem wygraną krupiera, remis, wygraną gracza albo też to, jaka karta trafi na stół w następnej kolejności. Rozgrywka z kolei dzieli się tutaj na trzy etapy:

 • I ETAP – krupier wyjmuje w nim jedną kartę dla gracza.
 • II ETAP – krupier wyjmuje jedną kartę dla siebie.
 • III ETAP – krupier wyjmuje dwie karty jednocześnie – dla siebie i dla gracza, a następnie dobiera trzecią, ale tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jedno rozdanie w bakarat jest równie szybkie, jak w przypadku wyżej wspomnianej wojny – trwa około dwie minuty. Musimy więc myśleć szybko.

Poker

W Betgames nie mogło zabraknąć miejsca dla Pokera, uważanego przez wielu za króla gier karcianych. Tutaj udostępniana jest jego najpopularniejsza odmiana, a zatem Texas Hold’em Poker. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę i zasady gry w pokera nie są im znane krótka informacja o co w tej grze chodzi. Bierze w niej udział dokładnie sześciu graczy (żadnym z nich nie jest krupier, który po prostu w tym przypadku pełni pieczę nad rozgrywką. Na samym jej początku każdy z graczy otrzymuje równo dwie karty – są one unikalne dla każdego z nich. Następnie na stół trafia pięć kart dostępnych dla każdego biorącego udział w rozdaniu. Z tych wszystkich kart trzeba ułożyć jeden z kilku dostępnych układów, każdy z których ma inną wartość (najwyższy jest oczywiście Poker Królewski, jednak jest też najtrudniejszy do zdobycia. Pełną listę wszystkich dostępnych układów można znaleźć na ekranie gry, tuż obok krupiera – trudno jest się w niej pogubić. Jeżeli chodzi o obstawianie to możemy postawić albo na gracza, który wygra całe rozdanie (a zatem będzie posiadał najwyższy układ – tutaj nie ma znaczenia, jaki – ważne, aby był mocniejszy od układu całej reszty biorących udział w rozdaniu graczy), albo też na układ, który będzie zwycięski (w tym przypadku nie zwracamy uwagę na gracza, który wygra – ważne, aby ten, kto wygra dysponował tym układem, który wskażemy).

Jedna rozgrywka dzieli się na cztery podstawowe etapy:

 • I ETAP – krupier rozdaje każdemu graczowi po dwie karty unikalne dla nich.
 • II ETAP – krupier wykłada na stół trzy pierwsze wspólne karty – już na tym etapie gracze mogą układać układy, więc jest to bardzo ważny moment, w którym ocenić trzeba, jakiej karty brakuje któremuś z graczy.
 • III ETAP – krupier dokłada na stół czwartą wspólną kartę.
 • IV ETAP – krupier dokłada na stół piątą, a zarazem ostatnią kartę, po której zostanie rozstrzygnięte całe rozdanie.

Warto powiedzieć, że wybrane rozdanie nie musi wcale kończyć się na czwartym etapie – równie dobrze skończyć się może już na drugim. Dzieje się tak jednak wyłącznie wtedy, gdy jeden z graczy od razu będzie miał zapewnione zwycięstwo, a pozostali – niezależnie od kolejnych wspólnych kart – nie będą w stanie go pokonać. Poker jest grą, w której liczy się analityczne i szybkie myślenie. Choć cała rozgrywka trwa około pięciu minut, szybko zauważymy, że aby osiągnąć sukces i wygrać w niej, będziemy musieli skupić się i pomyśleć. Właśnie dlatego poleca się, aby grać w niej od początku, a nie „z doskoku”, co również jest możliwe w przypadku każdej dostępnej w Betgames gry karcianej.

Czy strategia w Betgames STS jest opłacalna?

Betgames STS to usługa, którą musimy śledzić, jeżeli interesujemy się światem bukmacherskim – to w niej bowiem eksperci upatrują przyszłości całego rynku i to ona może być polem konkurencyjnej walki między obecnie działającymi w Polsce bukmacherami. Sama w sobie, z perspektywy zwykłego „weekendowego” typera stanowi świetne urozmaicenie – proste zasady gier pozwalają na niski próg wejścia (wiedzowy, oczywiście), a dynamiczne kursy, możliwość kontaktu z innymi i przyjazna atmosfera sprawiają, że aż chce się tu wracać. Nic dziwnego, że choć obecnie usługa jest oferowana wyłącznie STS, nad swoimi jej wariantami pracuje już większość innych bukmacherów. Tak przynajmniej mówi się „na mieście”.

Strategia gry w Betgames STS, która opisaliśmy wyżej jest oczywiście opłacalna, pod warunkiem, że będzie się ściśle jej trzymać. żadna jednak nie przyniesie nam gwarantowanego zysku, pomoże nam jedynie się zbliżyć do wygranej.

Strategia gry w pokera i inne gry karciane

Strategia gry w pokera Betgames STS zależy od konkretnego typu gry, ponieważ każda z nich ma swoje unikalne zasady i mechanizmy. Poniżej przedstawiam kilka ogólnych wskazówek, które mogą pomóc w strategii gry w pokera Betgames STS:

 1. Poznaj zasady gry: Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, zanim zaczniesz grać w Betgames STS poker, jest zapoznanie się z zasadami danej gry. Każda gra ma swoje unikalne zasady, które musisz zrozumieć, aby móc zacząć grać i wygrywać.
 2. Kontroluj swój budżet: Grając w pokera Betgames STS, ważne jest, aby kontrolować swoje wydatki i grać tylko za kwotę, której możesz sobie pozwolić. Ustalenie budżetu na grę i przestrzeganie go to klucz do długotrwałej gry.
 3. Obserwuj rywali: Ważne jest, abyś zwracał uwagę na styl gry swoich rywali. W ten sposób możesz określić, jakie karty mają i jakie decyzje podejmują, co pomoże Ci w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji podczas gry.
 4. Czytaj sytuację: Podczas gry w pokera Betgames STS ważne jest, abyś umiał czytać sytuację i przewidzieć ruchy swoich rywali. Na przykład, jeśli rywal podbija stawkę, może to oznaczać, że ma dobry układ kart.
 5. Graj agresywnie: W niektórych grach karcianych, takich jak Texas Hold’em, gra agresywnie może przynieść pozytywne rezultaty. Oznacza to, że podejmujesz wysokie stawki i próbujesz zdominować stół.
 6. Zachowaj spokój: Gra w pokera Betgames STS może być emocjonująca, ale ważne jest, aby zachować spokój i nie dawać się ponieść emocjom. Unikaj podejmowania pochopnych decyzji i analizuj sytuację, zanim podejmiesz swoje ruchy.

Podsumowując, strategia gry w pokera Betgames STS zależy od konkretnej gry i stylu gracza, ale ważne jest, aby poznać zasady gry, kontrolować budżet i przewidywać ruchy rywali. Gra w pokera Betgames STS może być wciągająca i emocjonująca, ale ważne jest, aby zachować spokój i podejmować świadome decyzje podczas gry.

/ 5. Ocen:

spot_img
spot_img

Bonusy bukmacherskie

Polskie zakłady bukmacherskie