Jak skutecznie typować fazę pucharową Ligi Mistrzów?

Zakłady bukmacherskie

Rozgrywki Ligi Mistrzów wkraczają w decydującą fazę. Przed nami spotkania kolejnej rundy pucharowej. W grze zostało już tylko osiem drużyn. Jak typować te rozgrywki? Jeśli zależy Ci na wygranych, to zostań z nami i dokładnie przeczytaj poniższy wpis.

typowanie ligi mistrzów
Jak skutecznie typować fazę pucharową Ligi Mistrzów?

Aktualna forma ma największe znaczenie

Dla każdego typera zainteresowanego spotkaniami w ramach Champions League powinna przede wszystkim liczyć się obecna forma konkretnego klubu. Jak jednak można zweryfikować ten właśnie aspekt? Na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na to, jak dana ekipa radzi sobie w rozgrywkach ligowych. Mecze w Lidze Mistrzów są rozgrywane relatywnie rzadziej. Przerwy pomiędzy poszczególnymi fazami wynoszą od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy (najdłuższy rozbrat z tymi rozgrywkami trwa zaś mniej więcej od połowy grudnia do połowy lutego). A spotkania ligowe są rozgrywane co kilka dni (przeważnie co tydzień). Dzięki temu typerzy mają duże pole do manewru. Na podstawie wyników uzyskiwanych w lidze są bowiem w stanie oszacować formę konkretnego klubu.

Pamiętaj, by skupić się na tym, co działo się np. w ciągu ostatniego miesiąca. Nie ma bowiem sensu sprawdzać wyników z wcześniejszych okresów. Wszak teraz forma konkretnego klubu może być już zdecydowanie inna, prawda? Na co jeszcze należy zwracać uwagę? Bez wątpienia chodzi o dyspozycję w roli gospodarza lub gościa. Spore znaczenie ma zatem fakt, gdzie będzie rozegrane konkretne spotkanie. Zweryfikuj, jak gospodarze radzą sobie u siebie.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Tak samo postąp z gośćmi. Sprawdź zatem, jak gracze konkretnego klubu radzili sobie w poprzednich spotkaniach delegacyjnych. Ma to bowiem bardzo duże znaczenie pod kątem spotkań w Lidze Mistrzów. Nie da się ukryć, że gospodarzom szczególnie zależy na wykorzystaniu atutu własnego stadionu. Mecze na wyjazdach zawsze są bowiem sporo trudniejsze.

Zweryfikuj, kto nie zagra

Na tym etapie sezonu jest relatywnie sporo zawodników, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą zagrać. Niestety, dosięgło to nawet Roberta Lewandowskiego. Polak doznał urazu w spotkaniu z Andorą (w eliminacjach do MŚ w Katarze). Początkowa diagnoza mówiła o jednym miesiącu przerwy. Lekarze dokładają wszelkich starań, by najlepszy w tym momencie napastnik na świecie wrócił do gry wcześniej, ale nie wiadomo, czy im się to uda. Polak na pewno opuści pierwsze spotkanie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z PSG. A bez Roberta Lewandowskiego siła ofensywna Bawarczyków jest dużo słabsza. Gracze muszą zatem sprawdzać, kto nie zagra w najbliższej potyczce. Szczególne znaczenie mają kontuzje takich kluczowych zawodników, jak właśnie Lewandowski.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl155 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Trzeba weryfikować absencje nie tylko pod tym kątem. Co jeszcze jest ważne? Czasami dany zawodnik nie może wystąpić z powodu zawieszenia za kartki. To nie wszystko. Cały czas żyjemy w czasach pandemii. Wystarczy tylko jeden pozytywny test, by konkretny piłkarz nie mógł grać dla swojego klubu. Warto zatem na bieżąco sprawdzać tego typu informacje. Przyjmuje się, że najlepiej obstawiać spotkania w dniu ich rozegrania; ewentualnie 24 godziny wcześniej. Po to, by mieć jak najwięcej wiadomości dotyczących absencji i tym samym przewidywanych składów.

Gdzie będzie rozegrane konkretne spotkanie?

Koronawirus spowodował duże zamieszanie na tej płaszczyźnie. Obecnie nie brakuje spotkań, które są rozgrywane na terenie neutralnym. Tak było np. w obu potyczkach RB Lipsk z Liverpoolem FC. Z atutu własnego stadionu nie mogli skorzystać ani Niemcy, ani Anglicy. Trzeba zatem dokładnie zweryfikować, gdzie zostanie rozegrane konkretne spotkanie. Nie da się bowiem ukryć, że niektóre drużyny zdecydowanie inaczej spisują się u siebie – w porównaniu do potyczek wyjazdowych. Zazwyczaj takie informacje są dostępne na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Nie ma zatem takiej sytuacji, że zmiana miejsca rozgrywania konkretnej potyczki następuje np. na ostatnią chwilę…

ewinner zakłady sportowe
Firma bukmacherska eWinner – kod na darmowy bonus

Doświadczenia w pucharach nie wolno bagatelizować

Jeśli zależy Ci na wysokich, systematycznych wygranych w zakładach bukmacherskich, to musisz sprawdzić naprawdę szereg kwestii. Pamiętaj, że bukmacherzy w internecie zrobią wszystko żeby nas ograć, dlatego musimy być lepiej przygotowani niż oni. Liczy się także m.in. doświadczenie na arenie międzynarodowej. Tej sprawy nie wolno bagatelizować. Dlaczego? Gra w europejskich pucharach to nie to samo, co w rozgrywkach ligowych. W przeciągu całego sezonu mamy 38 kolejek (biorąc w tym momencie pod uwagę najlepsze ligi). A w fazie pucharowej Champions League o awansie decyduje tylko mecz i rewanż. W lidze straty wynikające z jednej przegranej mogą być potem odrobione.

Tutaj może być o to ciężko… W związku z tym umiejętność gry pod presją, radzenie sobie ze stresem itp. mają spore znaczenie. Dzięki temu będzie można pokazać cały swój potencjał. Piłkarze, którzy co sezon rywalizują w fazie pucharowej Ligi Mistrzów są już przyzwyczajeni do konkretnych obciążeń. Nowicjusze muszą się tego niejako nauczyć. W decydujących momentach ta sprawa może mieć zaś kluczowe znaczenie. Warto zatem sprawdzić nie tylko obecną formę obu klubów, ale zainteresować się także tym zagadnieniem.

/ 5. Ocen:

spot_img
spot_img

Bonusy bukmacherskie

Polskie zakłady bukmacherskie