Handicap europejski – co to jest i jak działa?

Zakłady bukmacherskie

Istnieje wiele różnych rodzajów zakładów, z których osoby korzystające z serwisów bukmacherskich często korzystają. Obok tego najbardziej standardowego największą popularnością cieszy się tak zwany handicap, najczęściej występujący w towarzystwie standardowego rynku na zakłady (tego, w którym wskazuje się na wynik konkretnego spotkania). Wszyscy bukmacherzy online w Polsce pozwalają na stawianie zakładów z handicapem. Czym on jednak tak właściwie jest i dlaczego warto po niego sięgać? Kiedy to robić? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w tym krótkim poradniku, posiłkując się przy tym przykładem handicapu europejskiego. 

handicap europejski u bukmacherów
Handicap europejski – co to jest i jak działa?

Jak działa handicap europejski w zakładach bukmacherskich?

Handicap europejski to rynek na zakłady bukmacherskie działający w prosty sposób. Jego głównym zadaniem jest wyrównanie szans zespołów, które biorą udział w wydarzeniu sportowym. Wirtualnie dodaje on bramki jednemu z zespołów (temu niefaworyzowanemu) lub odejmuje innemu (temu faworyzowanemu). Robi to na samym początku meczu. Tym samym utrudnia on faworytowi osiągnięcie wyniku, który każdy przewiduje, a który jest opatrzony niezbyt korzystnym kursem na niego. W europejskim handicapie można postawić na każdą z trzech opcji: wygraną pierwszego zespołu,. remis lub wygraną drugiego zespołu. Bukmacherzy online najczęściej prezentują wartość handicapu za pośrednictwem wyniku (na przykład 0:1).

Działanie handicapu europejskiego prezentujemy na przykładzie poniżej:

  1. Obstawiamy mecz Lechia Gdańsk – Wisła Płock w drugiej kolejce polskiej Ekstraklasy. Zespołem faworyzowanym jest w nim Lechia Gdańsk.
  2. Decydujemy się na obstawienie meczu z handicapem 0:2. Oznacza to, że już na start, ale czysto wirtualnie, Wisła Płock prowadzi z Lechią Gdańsk dwiema bramkami.
  3. Musimy wybrać, na kogo postawimy w takiej właśnie sytuacji – to będzie warunkowało sytuację, w której się znajdziemy. Opcje są trzy, a najlepszy kurs bukmacherski będzie na wygraną Lechii Gdańsk. Aby do niej doszło, ta będzie musiała strzelić aż trzy bramki bez stracenia żadnej (wtedy wynik wirtualny to 3:2). Wciąż duży kurs będzie tutaj na remis (zdobyć dwie bramki również jest ciężko, a Wisła Płock zawsze może wbić gola – wtedy trzeba będzie zdobyć trzy, by doprowadzić do wirtualnego remisu). Najgorszy kurs będzie w tym przypadku na drużynę Wisły Płock. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że z dwiema dodatkowymi wirtualnymi bramkami na swoim koncie odniesie sukces.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Warto wiedzieć: handicap europejski to rodzaj rynku bukmacherskiego, który tyczy się przede wszystkim piłki nożnej i to właśnie z tą dyscypliną może być kojarzony najbardziej. Technicznie rzecz biorąc jednak znaleźć go można również w ofertach na siatkówkę, tenis, hokej, piłkę ręczną, futbol amerykański czy baseball. Głównie związany jest on ze sportami natury zespołowej.

Handicapy są świetną opcją na to, by zapewnić sobie więcej opcji obstawiania bardziej oczywistych meczów. Nie musimy w nich wskazywać faworyzowanego zespołu i godzić się na dość niskie kursy bukmacherskie właśnie na niego.

Handicapy nie zawsze wyglądają w sposób jednoznaczny. Niektórzy polscy bukmacherzy internetowi pozwalają na obstawianie innych konfiguracji od trzech standardowych. Oferują na przykład możliwość postawienia na – podążając za przykładem – remis LUB wygraną Lechii Gdańsk. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dlaczego i kiedy warto sięgać po zakłady bukmacherskie z handicapem?

Handicap Europejski czy też Azjatycki jest opcją, którą polscy bukmacherzy w szczególności polecają osobom obstawiającym spotkania sportowe z wyraźnymi faworytami. W ich przypadku tylko postawienie na „pewniaka” ma sens, ale mimo wszystko nie jest w stanie przynieść potencjalnie opłacalnej wygranej. Wprowadzenie handicapu niejako zredukuje różnice między oboma zespołami, a w niektórych przypadkach i odwróci losy spotkania.

Jest więc w stanie znacząco poprawić kursy bukmacherskie na konkretną opcję (w przypadku handicapu europejskiego, mowa o stawianiu na wynik – wygraną pierwszego lub drugiego zespołu albo remis).

poker sts online
Darmowy bonus na poker online w Betgames STS

Po zakłady bukmacherskie z handicapem europejskim często sięga się również wtedy, gdy chce się uatrakcyjnić własne obstawianie. Wtedy też bowiem drużyna, na którą się postawiło musi „odrabiać straty”. Oczywiście warto powiedzieć, że handicapy urozmaicają nie tylko spotkania z faworytami, ale i te bardziej lub mniej wyrównane (na papierze). Zawsze jednak zmierzają do tego, by zapewnić typującym lepsze kursy bukmacherskie.

Gdzie obstawiać zakłady z handicapem Europejskim?

Przeglądając to, co oferują firmy bukmacherskie szybko można dojść do wniosku, że absolutnie każdy z nich oferuje wsparcie dla handicapów. Tak naprawdę zatem to, z usług którego skorzystamy z tego punktu widzenia nie ma żadnego znaczenia. Warto więc kierować się własnymi pobudkami i wybrać bukmachera najatrakcyjniejszego dla nas (przez kursy, bonusy bukmacherskie, interfejs użytkownika, atrakcyjną aplikację mobilną, ofertę główną), a nie oferującego handicap. Dobrymi opcjami zawsze będą ci legalni bukmacherzy, którzy cieszą się w naszym kraju największym zaufaniem. Dobrymi przykładami takowych są STSFortuna oraz eWinner.

/ 5. Ocen:

spot_img
spot_img

Bonusy bukmacherskie

Polskie zakłady bukmacherskie