Firmy bukmacherskie w Polsce – gdzie obstawiać mecze?

Zakłady bukmacherskie

Pora na nasz kolejny artykuł z serii „Ranking bukmacherów”. Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z obstawianiem meczów, nasze zestawienie może okazać się dla Was niezwykle przydatne. Oprócz typowych informacji o każdym z wymienionych bukmacherów opowiemy też bowiem, na co należy zwracać uwagę, szukając najlepszej firmy bukmacherskiej dla siebie. 

Przetestowane firmy bukmacherskie online

Żeby nie wprowadzać większego zamieszania, w naszym rankingu bukmacherów przetestowaliśmy 5 firm oferujących legalnie zakłady bukmacherskie. Celem większego zróżnicowania wzięliśmy bukmacherów z wielu różnych okresów. Skupiliśmy się jednak głównie na bukmacherach istniejących na naszym rynku od niedawna, gdyż to właśnie oni wprowadzają najwięcej ciekawych zmian i nowości. Celem zwiększenia różnorodności dołączyliśmy jeszcze polskiego weterana STS, który również wykazuje ogromną aktywność na polu nowinek i ciekawostek. 

Pełna lista bukmacherów, których poddaliśmy testom:

  • STS
  • Betclic
  • Noblebet
  • Betfan
  • PZBuk

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Wyżej wymienione firmy bukmacherskie zostały wybrane metodą chybił-trafił, po wstępnych analizach dotyczących tego, która z nich może okazać się więcej niż dobra. Ostatecznie okazało się, że nie trafiliśmy z naszymi przewidywaniami, ale to dobrze, gdyż dzięki temu pokażemy Wam też i bukmachera, u którego raczej nie opłaca się grać. Nasz ranking zaczniemy jednak od wytłumaczenia, na jakiej podstawie przyznawaliśmy poszczególne miejsca.

Wybór najlepszego bukmachera – kryteria wyboru

Decyzja o tym, co jest najważniejsze, nie podlegała dyskusji. Wszyscy zgodziliśmy się, że najwięcej punktów powinniśmy przyznawać za wysokość marży bukmachera. Wiemy, że nie każdy będzie podzielał nasze zdanie, ale naprawdę polecamy podejść do tego poważnie. Dlaczego? Już spieszymy z tłumaczeniem. Chodzi tu dokładnie o to, że dzięki wysokim kursom, w dłuższym okresie czasu uda nam się wygrać znacznie więcej. Nasz ranking powstał właśnie na zasadzie mówiącej, że maksymalizujemy swoje zyski w długim czasie. Co nam bowiem po fajnej promocji, skoro jest ona jednorazowa. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy musi zaakceptować nasz wybór, a co za tym idzie, możecie interpretować ranking po swojemu. Niemniej jednak polecamy skorzystać z zaproponowanej przez nas metody.

Marża bukmacherska jest mocno związana z kursami. W skrócie chodzi o to, że im większa marża, tym mniejsze kursy. Standardową marżą wśród polskich bukmacherów to ok. 5-6%. Oczywiście zdarzają się od tej zasady pewne wyjątki, zarówno w jedną, jak i drugą stron. U nas, wśród testowanych bukmacherów mamy jedynie tych z lepszą marżą, ale w trakcie robienia analiz znaleźliśmy wielu, których kursy były poniżej jakiejkolwiek krytyki. Testując bukmacherów, przyjęliśmy na szczęście samych lepszych, dlatego nic nie ryzykujecie, korzystając z naszego podsumowania.

zakłady bez ryzyka u bukmachera
Oferta darmowych bonusów i zakładów bez ryzyka w Betfan

Oczywiście, promocje bukmacherskie również są ważne. To dzięki nim bowiem można zdobyć sporo gotówki, na początku naszej przygody z obstawianiem. Nie punktowaliśmy i równie mocno jak kursów, ale i tak były istotne przy ostatecznej ocenie danego bukmachera. Warto pamiętać, że najlepsze promocje dostępne są dla graczy, którzy dopiero co zakładają konto u bukmachera. Wierni gracze nie mają już dostępu do tak atrakcyjnych ofert. Rozumiecie już chyba, dlaczego nie traktujemy promocji bukmacherskich aż tak poważnie, jak kursów, które są takie same dla wszystkich.

Niezwykle istotna jest także strona internetowa bukmachera, jej wykonanie, czytelność i stabilność. Im łatwiej szuka się meczów i je obstawia, tym lepiej. Ważne jest także to, witryna się nie wieszała i pozwalała na obstawianie bez problemów nawet przy większym obciążeniu. Jest to o tyle istotne, że czasem nawet te kilka sekund może zadecydować o tym, że stracimy lub wygramy masę pieniędzy.

Wiele osób patrzy na bukmacherów przez pryzmat ich oferty. Po przejrzeniu ofert kilkunastu spółek stwierdzamy, że każda oferuje właściwie dokładnie to samo. Z tego powodu nie punktowaliśmy w ogóle za ofertę, a jedynie za to, gdy któraś spółka mocno wyróżniała się na tle innych. 

Firmy bukmacherskie w Polsce – ranking najlepszych

Oto przygotowany przez nas ranking profesjonalnych bukmacherów w Polsce. Chcieliśmy zagwarantować Wam pewną nutkę emocji, dlatego bukmacherzy zostaną wymienieni w kolejności od najgorszego do najlepszego. Poniżej firmy bukmacherskie, u których warto obstawiać mecze.

Miejsce 5 – PZBuk

PZBuk to najgorszy bukmacher w naszym zestawieniu. Nie oferuje on zbyt wiele ciekawych możliwości, bonus powitalny jest mizerny, a kursy słabe. Głównym atutem miała być stonowana szata graficzna, ale w rzeczywistości wygląda ona paskudnie i raczej zniechęca do korzystania z usług bukmachera. Nie polecamy korzystania z PZBuk.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Miejsce 4 – Noblebet

Noblebet to kolejny, niczym niewyróżniający się bukmacher. Nie dajcie złapać się na pozorną „elitarność”, która ma zagwarantować Wam rejestracja. W rzeczywistości jest to nic niewarty chwyt reklamowy, a bukmacher nie wyróżnia się niczym specjalnym. Jedynymi zaletami Noblebet są w miarę dobre kursy, aplikacja mobilna, ale już cała reszta pasuje bardziej do opisu typowego przeciętniaka. 

Miejsce 3 – Betclic

Starsi typerzy pamiętają zapewne okres, w którym Betclic był czołowym bukmacherem w naszym kraju. Miało to miejsce na długo przed wprowadzeniem ustawy hazardowej. Wiele osób z rozrzewnieniem wspomina tamte czasy, gdyż obecny Betclic to już cień samego siebie. Oczywiście nie wspominamy tu o podatku, gdyż nie jest to zależne od bukmachera, a o promocji, która, mimo że większa, posiada znacznie gorsze warunki, gdyż pieniędzmi trzeba obrócić.

Równie mało atrakcyjnie prezentują się kursy bukmacherskie, choć w ich przypadku istnieje pewna zależność, mówiąca, że im bliżej do spotkania, tym marża Betclic jest niższa. Podobnie jak eWinner także tutaj mamy dobrą aplikację mobilną do obstawiania meczów na telefonie. AKtualny kod promocyjny w Betclic to „KOD550” dający graczom cashback do kwoty 550 PLN. Bonus dostępny na www.betclic.pl.

Miejsce 2 – STS

STS to prawdziwy weteran jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie w Polsce. Spółka istnieje od ponad 20 lat i przez cały czas jej oferta trzyma zaskakująco wysoki poziom. STS równie dobrze mógł trafić na pierwsze miejsce, ale niestety zdyskwalifikowały go nieco gorsze kursy niż u zwycięzcy. Poza tym wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Promocja powitalna w STS jest wysoka, strona internetowa prosta w obsłudze, a oferta należy do jednej z najlepszych na polskim rynku. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim to, że STS jako pierwszy bukmacher w kraju wprowadził do swojej oferty Betgames, czyli symulowane gry karciane.

Obecnie dla nowych graczy tego popularnego bukmachera, z kodem promocyjnym „BETONLINE” darmowy bonus 29 PLN bez depozytu na www.sts.pl.

Miejsce 1 – Betfan

No i pora na zwycięzcę naszego rankingu najlepszych firm bukmacherskich. Betfan to zdecydowanie najlepszy bukmacher internetowy, w tym zestawieniu. Co decyduje o jego pozycji? Przede wszystkim najwyższe kursy bukmacherskie, z wszystkich wymienionych tu spółek. Równie dobrze prezentują się promocje oraz strona internetowa bukmachera. Wszystko jest zrealizowane wręcz perfekcyjnie, dlatego też bez żadnych oporów jesteśmy gotowi przyznać Betfan pierwsze miejsce. Miejmy nadzieję, że spółka nie spocznie na laurach i się nie zepsuje. Najbardziej podoba nam się oferta, w szczególności dział rozrywka, w którym typerzy mogą obstawiać szereg ciekawych i atrakcyjnych zakładów na sytuacje z życia wzięte.

Polecamy graczom skorzystać z atrakcyjnej oferty Betfan. Dla nowych graczy w Betfan czeka kilka ciekawych promocji i bonusów, z kodem promocyjnym „BETONLINE” jest aż 600 PLN bez ryzyka i 15 darmowych zakładów. Bonusy dostępne dla graczy na www.betfan.pl.

/ 5. Ocen:

spot_img
spot_img

Bonusy bukmacherskie

Polskie zakłady bukmacherskie