Efekt potwierdzenia a zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie

W trakcie obstawiania u bukmacherów wydarzeń sportowych, rozrywkowych lub politycznych trzeba starannie selekcjonować dostępne informacje. To klucz do tego, by regularnie powiększać stan własnego konta. Niektórzy gracze często muszą zaś borykać się z takim czynnikiem, jak efekt potwierdzenia. O co tutaj dokładnie chodzi? Co zrobić, by efekt potwierdzenia nie zadziałał negatywnie pod względem obstawianych przez nas spotkań?

Efekt potwierdzenia a zakłady bukmacherskie
Efekt potwierdzenia a zakłady bukmacherskie

Czym jest efekt potwierdzenia w zakładach bukmacherskich?

Warto wiedzieć, że efekt potwierdzenia to zasadniczo skłonność do tego, by preferować konkretne informacje. Są one selekcjonowane pod kątem hipotezy, którą sami postawiliśmy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że podświadomie najbardziej skupiamy się na takich informacjach, które w ogóle nie muszą być do końca prawdziwe. Czym cechuje się efekt potwierdzenia w praktyce? Uważasz, że Twoje nastoletnie dziecko jest jeszcze za młode, by samodzielnie wyjeżdżać na wakacje? W takiej sytuacji przede wszystkim skupiasz się na wiadomościach (znalezionych np. w Internecie), które potwierdzają, że wyjazdy są zawsze niebezpieczne (a nie jest to przecież prawda).

Szukasz informacji dotyczących negatywnych wydarzeń, które kiedyś miały miejsce na takich obozach, koloniach itp. A przecież tak naprawdę wcale taka sytuacja nie musi mieć miejsca w przypadku Twojego syna albo córki. A może nie jesteś przekonany do wykonywania zakupów przez internet? Są one coraz popularniejsze, ale nie każdy dostrzega zalety wynikające z tego faktu. Najbardziej trafiają zatem do Ciebie argumenty innych osób o podobnych przekonaniach w tym względzie?

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Często szukamy zatem takich źródeł, które potwierdza nasze przypuszczenia. A wstępne hipotezy mogą być błędne. W końcu zakupy przez Internet przynoszą naprawdę wiele korzyści. Jeśli mamy błędną hipotezę, a potem znajdujemy konkretne wnioski na jej poparcie, to jeszcze bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, co do konkretnego aspektu. Oczywiście, nie jest to zaś korzystne.

Efekt potwierdzenia a zakłady bukmacherskie

Ten czynnik występuje także w przypadku zakładów bukmacherskich. Czym się cechuje? Czekasz z niecierpliwością na spotkanie swojej ulubionej drużyny? Uważasz, że np. Legia Warszawa poradzi sobie w potyczce wyjazdowej z Wisłą Kraków? Masz już pewne hipotezy dotyczące tej właśnie konfrontacji? Aby analiza była rzetelna i rzeczywiście przybliżała nas do wygrywania w zakładach bukmacherskich, trzeba brać pod uwagę rozmaite argumenty. A efekt potwierdzenia prowadzi do tego, że przede wszystkim skupiamy się na takich czynnikach, które jeszcze bardziej utwierdzają nas w przekonaniu, że Legia Warszawa istotnie wygra konkretne spotkanie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Znalazłeś informację, że ostatnio gracze ze stolicy nie przegrali od pięciu spotkań? Trafiłeś też na newsy, że Wisła Kraków nie przegrywa u siebie od kilku miesięcy, a dodatkowo w końcu wystąpi w najmocniejszym zestawieniu? Te kwestie są zaś przez Ciebie ignorowane? Niestety, taka postawa prowadzi do tego, że nie potrafimy rzetelnie ocenić potencjału konkretnych drużyn.

Czym to skutkuje?

Efekt potwierdzenia jest bardzo groźny. Statystyki pokazują, że dużo typerów boryka się właśnie z tym zagadnieniem. A niedokładne analizowanie konkretnych spotkań prowadzi do tego, że często przegrywamy. Skupiamy się bowiem tylko na takich informacjach, które potwierdzają nasze wstępne założenia. Marginalizujemy natomiast te fakty, które są w kontrze do hipotez. Czym się to kończy? Niestety, zazwyczaj przegranymi kuponami. Warto zatem na ten czynnik uważać. A efekt potwierdzenia nierzadko ma miejsce, ponieważ… jest on dla nas wygodny. Nie da się ukryć, że rzetelne wykonanie analizy jest czasochłonne.

zakłady bez ryzyka u bukmachera
Oferta darmowych bonusów i zakładów bez ryzyka w Betfan

To jedyna droga do regularnych wygranych. Są typerzy, którzy chcą jednak iść na skróty. Mają w głowie pewne założenia, a potem znajdują kilka informacji, które przekonują ich do obstawienia konkretnego typu. A dany typ trzeba przeanalizować na każdej możliwej płaszczyźnie, by mieć jak największe szanse na ogranie bukmachera.

Błąd konfirmacji – jak do niego nie dopuścić?

Efekt potwierdzenia (zwany w literaturze też jako np. błąd konfirmacji) jest naprawdę niebezpiecznym zjawiskiem dla stanu naszego konta. Jak zatem nie mieć problemów w tym temacie? Warto unikać grania zespołów, które są dla nas istotne. Kibicujesz od dziecka Manchesterowi United? Nie do końca potrafisz patrzeć na poczynania tego klubu obiektywnie? W takim razie odpuść sobie spotkania Czerwonych Diabłów. Postaraj się wyzbyć rozmaitych sympatii oraz antypatii itp. Musisz mieć w trakcie typowania chłodną głowę. Przed rozpoczęciem analizy nie stawiaj też żadnych hipotez.

Dlaczego? Analiza pozwala, by na dane wydarzenie spojrzeć pod wieloma kątami. Nie powinna być realizowana tylko po to, by utwierdzać się w swoich początkowych przekonaniach. Przed ostatecznym zaakceptowaniem kuponu postaraj się znaleźć kilka kontrargumentów. Jeśli nie będą one zbyt silne, to znaczy, że rzeczywiście warto postawić na konkretny klub lub zawodnika. W innym wypadku trzeba jeszcze wszystko dokładnie przemyśleć.

/ 5. Ocen:

spot_img
spot_img

Bonusy bukmacherskie

Polskie zakłady bukmacherskie