przypomnienie hasła

Derby Budapesztu okiem kibola Ujpestu

Oceń artykuł:
0/5 (0 głosów )


Przeczytajcie relację kibica Ujpestu Budapeszt z derbów Budapesztu. (English version inside!)

Derby Budapesztu okiem kibola Ujpestu
223 Derby Budapesztu odbyły się na stadionie Ujpestu, gdzie ultrasi Ferencvaros skupieni wokół takich grup, jak XVI-os Szektor, Új Generáció i Green Monsters mogli cieszyć się pierwszymi derbami, po czterech latach bojkotu! W szeregach Ferencvaros nie zabrakło też fanów Rapidu Wiedeń (grupa Tornados), z którymi zieloni - biali mają oficjalną zgodę.
Po stronie fanów Ujpestu zabrakło największej grupy ultras, Ultra Viola Bulldogs, która wciąż bojkotuje mecze Ujpestu. Fani z Ultra Viola Bulldogs są przeciwko kartom rejestracyjnym i systemowi wejścia na stadion Ujpestu i nic nie wskazuje też na to, żeby ta grupa szybko powróciła na trybuny.Na sektorach gospodarzy zasiedli też chuligani z grupy Angol Brigad, a na Derbach Budapesztu można było dostrzec także fanów Legii i Pogoni, jednakże nie były to zorganizowane grupy.
Na meczu komplet widzów - około 9 tysięcy fanów Ujpestu i 1400 zielono - białych. Zapewne frekwencja byłaby większa, jeśli stadion Ujpestu spełniłaby współczesne standardy. Nie można jednak oczekiwać za wiele od stadionu zbudowanego ponad 100 lat temu.

Żaden zespół nie zdobył gola, jednak nie znaczy to, że na boisku wiało nudą. Nie inaczej było na sektorach fanatyków - obie ekipy zaprezentowały konkretne oprawy z dużą ilością piro. Wydawać się może, że węgierski odpowiednik naszej rodzimej Komisji Ligi przymknął oko na to, co działo się na trybunach, bo nikt nie został w trakcie meczu zawinięty za odpalenie piro.

Podczas meczu doszło do "wymiany uprzejmości" pomiędzy dwoma ekipami - poprzez transparenty na trybunach.
"GM - kibicowanie za pieniądze!"

Wiadomość do grupy Green Monsters, która odnosiła się do porozumienia zawartego pomiędzy chuliganami z GM, a właścicielami klubu i przez ktore to porozumienie fani z GM przerwali bojkot. Ultrasi Ujpestu są zdania, że w ruch poszła kasa.
"Újpest egész évben bolondok napja van"

Ujpest, dla was cały rok to Prima Aprilis. (mecz był rozgrywany 1 kwietnia)
"A Sporting táborban bámulodtad a csodákat, nem szophatod már a Legia faszát"

Trans odnosi się do flagi Ujpestu, która pojawiła się na sektorze fanów Sportingu Lizbona podczas ich meczu z Victorią Pilzno w Czechach. Choć sprawa została szybko załatwiona i ci, którzy wywiesili flagę na Ujpeście się już nie pojawią (Ujpest nie ma zgody z Portugalczykami), to na całą sytuację dość niechętnie spojrzeli kibole Legii Warszawa.

Kibole Ferencvaros oznajmili tym transem, że fani Ujpestu "już więcej nie będą mogli ciągnąć druta Legionistom", właśnie przez wyżej opisaną sytuację.

Podsumowując, obie ekipy stworzyły konkretne widowisko!


English version:


The 223rd Budapest Derby took place in Újpest, where Ferencváros ultras groups such XVI-os Szektor, Új Generáció and Green Monsters could enjoy their first derby after 4 years of boycott.
Also Rapid Wien Tornados joined Ferencváros, They have an official friendship.

On Újpest side, the biggest Ultra group called Ultra Viola Bulldogs is still boycotting all games, for now there is no sign that They will come back, They are still against the registration card and also against strict entrance system.

The well known hooligan group called Angol Brigád was also back.
Many Polish came from Szczecin and Warszawa on Újpest side, but presence only as private persons.

The game started with full attendace in the stadium, on Újpest side, around 9k people, on ferencváros side, around 1400 ultras came to North-Budapest (Újpest) to support the green-white team.

The attendance propably could be better in Újpest , but the Újpest stadium was built more than 100 years ago when the stadium standards where different.

Noone of the teams managed to scores goals, but this does not mean that it was not an interesting game.

On the stands there were excellent pyros shows and great atmosphere, it seems that this time Football Federation closed an eye, since noone was taken away by cops after the game for using pyro.
Also during the game both sides showed few messagges on the stand to each other.

By summing up the Derby, both sides did a good performance.


Komentarze (0) :

Brak komentarzy


Dodaj komentarz :