przypomnienie hasła

Złoty chłopiec indonezyjskiej piłki trafił do Polski!

Oceń artykuł:
0/5 (0 głosów )


A dokładniej do Gdańska. 17 letni Egy Maulana Vikri w lipcu zostanie zawodnikiem Lechii Gdańsk.

Złoty chłopiec indonezyjskiej piłki trafił do Polski!
Lechia już przed podpisaniem kontraktu z młodym piłkarzem (który nie grał dotychczas w żadnej drużynie) odniosła marketingowy sukces. Fanpage'e związane z gdańską Lechią przeżywają zalew komentarzy fanów z Indonezji, a jeszcze wczoraj konto Lechii na Instagramie obserwowało 26 tysięcy ludzi, a dzisiaj, przed oficjalnym potwierdzeniem transferu, już.... grubo ponad 40 000! Zważywszy na to, że w Indonezji ponad 45 milionów osób korzysta z Instagrama, a mieszka tam 260 milionów ludzi, to transfer filigranowego piłkarza (mierzy tyko 165 cm wzrostu) może okazać się strzałem w dziesiątkę - i nie koniecznie piszę tutaj o jego piłkarskim umiejętnościach, bo zapewne młodemu piłkarzowi trudno będzie się odnaleźć w realiach polskiej ligi, gdzie gra się siłowo i ważne są warunki fizyczne.

Ciekaw jestem, czy włodarze gdańskiej drużyny pójdą za ciosem i wykorzystają ten transfer i niczym jak Real w Azji, tak i Lechia będzie sprzedawać na Dalekim Wschodzie tysiące koszulek?

Na koniec ciekawostka. Młody piłkarz jest głęboko wierzącym muzułmaninem. - Ostatecznie wybrałem Lechię Gdańsk, ponieważ klub bardzo poważnie podchodzi do tematu i wszystko wygląda tam bardzo profesjonalnie. Ważna jest też bliskość meczetu. Ostatni powód to powszechność języka angielskiego w Polsce, komunikacja jest bardzo ważna – powiedział Vikri przed wylotem do Europy dla serwisu „Kumparan”


Komentarze (0) :

Brak komentarzy


Dodaj komentarz :