przypomnienie hasła

Absurdalna kara od Komisji Ligi...

Oceń artykuł:
0/5 (0 głosów )


Palenie flagi przez Górników i walka z płotem fanów Piasta musiały skończyć się karami. Oświadczenie Komisji Ligi w sprawie to jednak jedna wielka kpina!

Absurdalna kara od Komisji Ligi...
W związku z wydarzeniami podczas meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze w 26. kolejce Ekstraklasy, Komisja Ligi nałożyła kary na oba kluby. Mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść gości, ale jednocześnie trzy punkty zostały odjęte Górnikowi.

Dlaczego nie pozwolono dograć ostatnich dziesięciu minut meczu? Przecież oprócz wyrwania płotu i krótkich przepychanek i gazowania tak naprawdę nic się nie stało. Dzielni policjanci niczym rycerze na koniach postanowili jednak stać na murawie do oporu i pilnować porządku - może to było jednak preludium do czegoś innego? W dalszej części komunikatu czytamy, że:

Po zaakceptowaniu zmian w przepisach przez Radę Nadzorczą Ekstraklasy S.A., a następnie po wprowadzeniu analogicznych zapisów do regulacji PZPN, jeszcze w tym sezonie Komisja Ligi uzyska prawo podejmowania decyzji o rozgrywaniu poszczególnych meczów bez udziału kibiców gości. Decyzje te będą podejmowane w oparciu o przesłanki o potencjalnych poważnych zagrożeniach bezpieczeństwa

Od punktu widzenia Komisji Ligi będzie zależało, czy kibice przyjezdni będą mogli uczestniczyć w meczu. Na jakiej podstawie ogranicza się prawo kibiców do uczestnictwa w imprezie masowej? To może zakażmy jazdy samochodem, bo istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś po kilku głębszych może wsiąść za kółko i zrobić komuś krzywdę? Komuna na całego. Jak nie remont chodnika, to policja albo wojewoda - a teraz i Komisja Ligi stanie na przeszkodzie, aby móc uczestniczyć w wyjazdowym meczu.

Zgodnie z par. 7.6.17. przepisów PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną zawody zostały zweryfikowane jako walkower 0:3 na niekorzyść klubu Piast Gliwice w związku z zachowaniem kibiców, którzy spowodowali przerwanie meczu. Z tego powodu zawody zostały zakończone przez sędziego przed upływem ustalonego czasu gry. Komisja oparła swoje orzeczenie na podstawie oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN oraz po wysłuchaniu przedstawicieli obydwu stron.

Absurdalna decyzja Komisji Ligi zabijająca duch prawdziwego sportu. Piast potrzebuje punktów jak powietrza, Górnik walczy o puchary, a decyzją oszołomów żadna drużyna nie dostanie wywalczonych na boisku punktów.

Piast Gliwice poinformował Komisję Ligi o podjętych działaniach, w wyniku których zidentyfikowano już kilkadziesiąt osób biorących udział w zajściu. Dodatkowo dopuściły się one zniszczenia mienia na stadionie. Na osoby te zostaną nałożone klubowe zakazy wstępu na imprezy masowe oraz będą wobec nich złożone pozwy o naprawienie szkód. Klub podjął decyzję, że do zakończenia sezonu 2017/2018 zamknięte zostaną znajdujące się za bramką sektory O, P, R, S. Z kolei osoby, które zajmowały miejsca w sektorach P i R na meczu z Górnikiem Zabrze, nie będą mogły zakupić biletu do zakończenia rundy zasadniczej na żadną trybunę.

Komisja Ligi postanowiła wymierzyć karę uwzględniającą działania i publiczne deklaracje klubu. Dodatkowo na Piast Gliwice nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczów oraz na dwa kolejne mecze z Górnikiem w Zabrzu, a także karę finansową w wysokości 80 tysięcy złotych.

Jednocześnie klub Górnik Zabrze został ukarany zakazem organizacji wyjazdu grupy kibiców gości na sześć kolejnych meczów i na dwa kolejne mecze z Piastem w Gliwicach oraz karą finansową w wysokości 40 tysięcy złotych. Kibice, którzy podczas meczu z Piastem znajdowali się w sektorze gości, nie będą mogli wejść na trzy kolejne mecze domowe Górnika. Dodatkowo klub Górnik Zabrze został ukarany odjęciem trzech punktów.


Komisja Ligi odleciała. Za spalenie dwóch flag i wyrwanie płotu orzeczono kary, jakby tam odbyła się bijatyka podobna do meczu Polska - Anglia w 1993 w Chorzowie. Dokręcanie śruby trwa w najlepsze. Komisja Ligi, Ekstraklasa, czy PZPN robią swoje bo widzą, że nie protestujemy. Absurdem totalnym jest zbiorowy zakaz za samą obecność na trybunie, nawet nie chce się tego komentować...

Nie ma innej możliwości jak wizerunkowe uderzenie w rozgrywki Ekstraklasy. Przypominam, że trwają właśnie rozmowy na temat sprzedaży praw telewizyjnych, a bojkot, puste trybuny i beznadziejny poziom piłkarski sponsorów i nowych kibiców nie przyciągnie.

Jeśli trybuny na każdym meczu będą wyglądać tak jak w tej kolejce podczas meczu Cracovia - Arka, to może wtedy "flagowy produkt" jakim jest Ekstraklasa nie generowałby takich zysków jak by co poniektórzy chcieli i w końcu zaczęto by się liczyć z naszym zdaniem??Komentarze (0) :

Brak komentarzy


Dodaj komentarz :