przypomnienie hasła

"Sektor Polska" - nowa książka ks. Wąsowicza.

Oceń artykuł:
0/5 (0 głosów )


W sobotę 27 stycznia o godz. 15 w Sali Akwen w siedzibie NSZZ "Solidarność" w Gdańsku odbędzie się spotkanie z ks. Jarosławem Wąsowiczem, jednym z najbardziej znanych kibiców gdańskiej Lechii, duszpasterzem środowisk kibicowskich w Polsce, historykiem.

Spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki "Sektor Polska", która opowiada o fenomenie religijnego i patriotycznego zaangażowania polskich kibiców.

W ostatnich dniach, po prowokacji Obywateli RP podczas X Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, środowiska kibicowskie są mocno atakowane przez liberalne i lewicowe media. Pokażmy swoją solidarność z patriotami i ks. Jarosławem!

Książka opowiada o fenomenie patriotycznego zaangażowania polskich kibiców, którzy – nawiązując do tradycji wspierania antykomunistycznego oporu w latach 80. – od blisko dekady organizują uroczystości upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych, wspierają Polaków na Kresach, domagają się rozliczenia zbrodni systemu komunistycznego w Polsce i przygotowują patriotyczne oprawy meczów. Ksiądz Jarosław Wąsowicz SDB (ur. 1973 r.) – salezjanin, doktor historii, publicysta. Były członek Federacji Młodzieży Walczącej, autor lub współautor kilkunastu książek. Nazywany nieformalnym kapelanem polskich kibiców. Inicjator Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, Różańca Kibiców i wielu innych akcji społecznych i religijnych. Szalikowcy, pseudokibice, kibole, ultrasi, chuligani… ale też ludzie ciekawi historii Polski i swoich małych ojczyzn, aktywni działacze społeczni w środowiskach lokalnych, zaangażowani i świadomi patrioci. Środowisko kibicowskie, tak jak każde inne, nie jest wolne od słabości i błędów. Ale od wielu lat pokazuje nam, że są sprawy ważniejsze od nas samych, od partykularnych i ostrych podziałów – to wspólne wartości i tradycja, wiara, pamięć o bohaterach z przeszłości, pomoc rodakom, Ojczyzna. To wspólny sektor „Polska”.


Spotkanie odbędzie się 27 stycznia w Sali Akwen w siedzibie NSZZ "Solidarność", ul. Wały Piastowskie 24 w Gdańsku.
Początek o godz. 15:00.


Komentarze (0) :

Brak komentarzy


Dodaj komentarz :