przypomnienie hasła

Mądry głos z forum

Oceń artykuł:
0/5 (0 głosów )


Na najbardziej popularnym forum kibicowskim pojawił się ostatnio komentarz, który wybija się pośród cotygodniowej napinki.

Mądry głos z forum
W komentarzach do ostatniej kolejki znalazł się wpis użytkownika Doktora P(r)awica. Facebook i fora internetowe zalane są toną internetowych wyzwisk, a w komentarzach jedyne co można, to odpyskować na kogoś zaczepkę. O ile więc lepiej wygląda taki głos bywalca trybun, od szczekania gimnazjalisty, który jedyny wyjazd, na którym był, wymyślił sobie w głowie?

Zachęcamy do merytorycznych dyskusji na temat kibolskiego stylu życia, a tymczasem przeczytajcie wpis Doktora Prawica!

Co do Koln ciekawostka, gdy byli w Belgradzie ostatnio w jakieś 5 tysięcy chyba to gdy odpalili piro to na sektorze janusze normalnie śpiewali jebać Wild Horde/Boys Koln (czyli ich ekipe). Standardową rzeczą jest gdy odpala sie piro na meczu domowym, że nagle cały stadion gwiżdże na ultrasów.

Niestety, każdy kraj ma swoją mentalność, na zachodzie podejście do piłki jest zupełnie inne. Niemcy mają olbrzymie tradycje piłkarskie, wielkie gwiazdy, sukcesy, nazwiska. My mamy teraz akurat fajną kadre, ale gdyby nie to, to dalej by pierdolenie było w Telewizji o jakimś jebanym Wembley milion lat temu. Życie przeszłością i pucharami ku*** ćwierć wieku temu (akurat Legia ostatnio przerwała passę).

U nich jest tak, a u nas inaczej. Każdy kraj/scena ma swój styl i specyfikę. Społeczeństwo stało sie zamożniejsze, pobudowały się centra handlowe, galerie, kina. Nawet zwykłe małolaty po 17 lat mogą sobie z dupeczkami skoczyć wieczorem na rynek i na miasto. Kręgle, bilard, piwko, sklepy, burgerki. Naście lat temu gdy ja byłem młody to chuja sie działo, na miasto sie nie szło. Siedziało sie na osiedlu i razem szło na mecz bo to była jedyna atrakcja. Kibicowanie i młyny wciągały swoją otoczką, tą swoją niedostępnością, sztywnymi zasadami. Było w jakiś sposób tajemnicze. Wciągała ta jedność, że brat za brata.

A teraz? Ja wiem, że to takie typowe pierdolenie, że kiedyś było lepiej. Starsi odpuszczają, a młodych nie przybywa, nie ciągnie ich to jak kiedyś. Mają mnóstwo innych alternatyw na spędzanie czasu to co ma na tym stadionie ich przyciągnąć? Chujowe wyniki? Awantury? Kiedyś się działo, małolaci chcieli zobaczyć i sami coś porobić, teraz się nic nie dzieje, a można wyłapać tylko mandat za nic. Wyjazdy? Faktycznie, kiedyś starzy konfiskowali może żarcie czy 10 zł z kieszeni, ale sam wyjazd to był ku*** zwykły wyjazd rejsówką za symboliczne parę zł dla kanara. Byłą to cała podróż, z przygodami, niezapomnianymi historiami, awanturami. Teraz chujowy wyjazd 200 km kosztuje specem 100 zł, jeszcze gadżet Ci na siłę wcisną. Kolejny średniego wzoru szalik czy jakaś koszulka. Otoczka która np mnie kiedyś wciągnęła zniknęła więc kończy się tym że małolatów za wiele nie przybywa, niektóre starsze kumate osoby odpuszczają z różnych powodów. Kumaci aktywni z bandy nie chodzą bo mają wyjebane, bramkę, trening cokolwiek, Janusze nie chodzą bo chujowa pogoda, bo słabe wyniki. To tak wyliczając sobie, kto ma ku*** te stadiony zapełniać?


źródło: forum kibice.net


Komentarze (0) :

Brak komentarzy


Dodaj komentarz :