przypomnienie hasła

Chapeau bas Nieznani Sprawcy!

Oceń artykuł:
0/5 (0 głosów )


Od lat kibice Legii Warszawa upamiętniają Powstańców, którzy zginęli za wolność swojej ukochanej Ojczyzny. Nie inaczej było wczoraj podczas meczu el. Ligi Mistrzów.

Chapeau bas Nieznani Sprawcy!
„Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi. Tysiące z nich były dziećmi.” – dwa zdania prawdy. Tyle wystarczyło, by oprawa zaprezentowana przez kibiców Legii Warszawa na meczu z Astaną obiegła cały świat. Fani ze stolicy w sposób jednoznaczny, bardzo dosadny, a zarazem doskonały pod względem wykonania, dali lekcję, którą świat musi pamiętać. To wiadomość, która daje niesamowity opór regularnemu zakłamywaniu historii o II wojnie światowej.W dziesiątkach artykułów autorzy przytaczają tło historyczne Powstania Warszawskiego. Zdjęcia oprawy trafiły nawet na stronę popularnego amerykańskiego czasopisma Sports Illustrated. „Przekaz odnosi się do Niemców a nie do nazistów” – zauważa „SI” i dodaje, że Legia ma kibiców patriotów, zawsze składa hołd ofiarom powstania oraz zaprasza żyjących Powstańców za darmo do strefy VIP.

„Zanim rozpoczął się mecz, kibice zaprezentowali ogromną mozaikę z żołnierzem celującym pistoletem w głowę dziecka” – pisze największa spółka medialna w Ameryce Południowej Globo.

Brytyjski Daily Record wspomina o tym, że Legia grała o Ligę Mistrzów, ale to oprawa przygotowana przez kibiców przykuła szczególną uwagę. Przypominana jest także inna słynna prezentacja skierowana do UEFA.

O prowokacyjnej oprawie podkreślającej rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pisze The Sun. Z kolei w The Independent czytamy: „Legia już w przeszłości była karana za eksponowanie politycznych opraw podczas meczów, ale ta może być najbardziej uderzającą, jaką kiedykolwiek widzieliśmy.”

„Fani Legii wykonali kolejną spektakularną choreografię, w której oddali hołd ofiarom II wojny światowej” – czytamy w serbskim serwisie b92.net.

Niemiecki sport1.de pisze o „szokującej choreografii o nazistowskich mordercach”.

„Scena, w której niemiecki żołnierz trzyma w jednej ręce głowę dziecka, a w drugiej pistolet, robi wrażenie, a przekaz wzmacnia dźwięk syren. (…) To lekcja o potwornym cierpieniu narodu, której na pewno nie zapomni nikt, kto ją zobaczył i usłyszał tego wieczoru” – czytamy w serbskim mondo.rs.

Zdjęcia ukazały się także we włoskim Corriere dello Sport, w Wenezueli, Portugalii i wielu innych miejscach.

źródło: legionisci.com


Komentarze (0) :

Brak komentarzy


Dodaj komentarz :