przypomnienie hasła

Zawsze na froncie walki o mistrzostwo!

Oceń artykuł:
0/5 (0 głosów )


Prawie 19 tysięcy widzów oglądało inaugurację w Poznaniu. Lech zmierzył się z beniaminkiem z Nowego Sącza.

Zawsze na froncie walki o mistrzostwo!
Lechici konkretnie wjechali w nowy sezon. Zaprezentowali oprawę i odpalili spore ilości świecidełek. Choreografia składała się z transu "Zawsze na froncie walki o mistrzostwo", sektorówki przedstawiającej dwóch żołnierzy w okopie oraz świec dymnych (40) i ogni wrocławskich (150). Goście przyjechali do stolicy Wielkopolski z prawie trzy stówki, płot przyozdobili w cztery flagi i przez cały mecz prowadzili doping. Jak na debiut w Ekstraklasie, to całkiem całkiem!

Przeczytajcie relację poznańskich kiboli z meczu Lech - Sandecja:

Ligowa inauguracja za nami! Na start podejmowaliśmy beniaminka z Nowego Sącza.

Sezon mimo wakacyjnej pory zaczyna się rozkręcać. Po wyjątkowo krótkiej przerwie między sezonami i pierwszych meczach w europucharach ruszamy na dobre – zaczęła się liga. Przedsezonowa rewolucja kadrowa, korzystna otoczka wokół klubu i jego kondycja organizacyjna, a także nowy sponsor, którego prezes jest wiernym kibicem Kolejorza – wszystko to nakręciło koniunkturę i zachęciło ludzi do przyjścia na stadion. Frekwencja na poziomie 18667 kibiców w wakacyjny, niedzielny wieczór to wynik bardzo dobry. Dość powiedzieć, że jest to najwyższa frekwencja w pierwszym ligowym meczu na Bułgarskiej w sezonie od pełnego otwarcia przebudowanego stadionu!

Naszym przeciwnikiem był absolutny beniaminek z Nowego Sącza, który postawił się na boisku w ambitny sposób, wspierany przez 280 kibiców na swoim debiutanckim wyjeździe w ekstraklasie. Przyjezdni wywiesili 4 flagi i dopingowali swój zespół cały mecz.

My tymczasem zaczęliśmy spotkanie od oprawy. Zaprezentowaliśmy sektorówkę o wymiarach 25 na 26 metrów przedstawiającą dwóch żołnierzy w okopie pod ostrzałem, którzy jednak przygotowują się do ataku. Na mundurach mieli niebiesko-białe elementy. Całość utrzymana była za to w szaro-czarnej tonacji, a sektorówkę dopełniały czarne wypełnienia z materiału i folii. Na przednim płocie znajdował się malowany transparent o wymiarach 68 na 3 metry, stylizowany na maszynopis rozkazu, o treści: „Zawsze na froncie walki o mistrzostwo”.Po odpowiednim naciągnięciu sektorówki i podniesieniu folii dookoła żołnierzy rozgrzała wojenna zawierucha, którą idealnie odtworzyło 40 czarnych świec dymnych i 150 żółtych ogni wrocławskich. Oprawa wreszcie wyszła tak jak powinna, mimo tradycyjnie silnego i zachodniego wiatru.

Przed prezentacją w Kotle pokazana została nowa sektorówka – koszulka. Po oprawie w Kotle powiesiliśmy stałe oflagowanie i ruszyliśmy z dopingiem. Mieliśmy lepsze chwile, ale wydawało się, że część z nas jest myślami na wakacjach. Doping na meczu z FK Pelister był nieco lepszy, a teraz, zwłaszcza w drugiej połowie sprawiliśmy wrażenie jakby coś nas zablokowało niczym piłkarzy na murawie. Ci wymęczyli bezbramkowy remis i wlali jeszcze większą niepewność w nasze, przed sezonem, ponownie pełne nadziei i pewności serca.

Wszyscy myślimy już bowiem o czwartkowym rewanżu z FK Haugesund, który, na co liczymy, zakończy się pewnym zwycięstwem i awansem, co zamaże fatalne wrażenia po meczu wyjazdowym. W następnej rundzie, prawdopodobnie trafimy na holenderski FC Utrecht, a ewentualny wyjazd do Holandii zapowiada się bardzo interesująco.

Plan na ten tydzień jest zatem już znany – w czwartek musimy pomóc drużynie w walce o awans do III rundy eliminacji Ligi Europy, a dla nas najlepszą nagrodą będą kolejne przygody wyjazdowe, tym razem prawdopodobnie w kraju tulipanów.

źródło zdjęć: fb.com/fotokolejorz

więcej zdjęć z meczu:

Fotokolejorz

Stadionowi Oprawcy   1 z 3    Następne »
https://www.facebook.com/fotokolejorz/
   1 z 3    Następne »


Komentarze (0) :

Brak komentarzy


Dodaj komentarz :