przypomnienie hasła

Ultrasi w burkach.

Oceń artykuł:
0/5 (0 głosów )


Od 1 marca w Szwecji zmieniło się prawo dotyczące imprez masowych. Szwedzcy ultrasi nie mogą już zasłaniać twarzy podczas meczu.

Ultrasi w burkach.
Nowe przepisy, które obowiązują w Szwecji to pokłosie wydarzenia, które rozegrało się w sierpniu ubiegłego roku. Na meczy Jönköpings Södra – Östersund zamaskowany kibic wybiegł z trybun, po czym zaatakował bramkarza gości.

Jednak jeśli mówimy o Szwecji, nie możemy zapominać, ze jest to kraj wszechobecnej tolerancji. I tak zakaz zakrycia twarzy nie obowiązuje już muzułmanów, którzy „ze względów religijnych” mogą okryć twarz w trakcie tego samego meczu, w którym Szwed nie-muzułmanin twarzy już zasłonić nie może. Gdzie tu logika? Czy muzułmanka w burce nie może wyskoczyć przez płot i zaatakować bramkarza gości? Postępowy szwedzki ustawodawca szwedzkiego kibola płacącego podatki ma gdzieś, a nie chce narazić się mniejszości (czy oby na pewno mniejszości) muzułmańskiej (która bardziej niż od płacenia podatków woli branie zasiłków).

Każdy kibol jednak wie, że „żadne prawa i ustawy nie zabiorą nam zabawy” i z takiego założenia wyszli także fanatycy AIK Solna. Podczas ostatniego meczu kibole z Solny ubrali… muzułmańskie burki (okrycie całkowicie zasłaniające twarz) po czym stwierdzili wszem i wobec, że wszelkie maski oraz kominiarki będą przez nich noszone na meczach właśnie ze względów religijnych.

Ultrasi w burkach

Podczas tego samego meczu kibole AIK pozdrowili ministra Andres Ygemane, który z obawy o bezpieczeństwo swoich obywateli wprowadził nowe przepisy. W młynie fanatyków z Solny pojawił się trans o treści: "Ultrasi AIK założyli maski z religijnych powodów. Wolność dla Ultrasów. Dziękujemy Ygemane za wyjątek w ustawie!"

Ultrasi w burkach

PS Widok szwedzkich ultrasów w burkach z jednej strony wywołuje uśmiech na twarzy, z drugiej strony jednak rodzi obawy, czy oby taka sytuacja nie stała się normą za ileś tam lat i to wcale nie z powodu obejścia przepisów, a właśnie ze względów religijnych…
   1 z 2    Następne »
   1 z 2    Następne »


Komentarze (0) :

Brak komentarzy


Dodaj komentarz :