przypomnienie hasła

Trójmiejskie dymy: test smaku!

Oceń artykuł:
0/5 (0 głosów )


Ostatnio Browar Kaszubski Bytów przysłał nam paczkę w której odnaleźliśmy namiastkę ostatnich Derbów Trójmiasta. Piwo inspirowane kibicami? Czemu nie!

Trójmiejskie dymy: test smaku!
Zazwyczaj jak kibic udaje się na wyjazd, to w jego plecaku znajdzie się czteropak jakiegoś mało wyszukanego piwa, nie mówiąc oczywiście o mało wyszukanych trunkach o dużo większej mocy... . Szczerze powiedziawszy to nie widziałem nigdy wyjazdowicza raczącego się czymś innym, aniżeli koncernowym lagerem. Pomijam oczywiście fakt o zakazie spożywania alkoholu podczas wyjazdu, bo każdy wie jaką ma głowę i to, że wypije dwa piwa nie znaczy, że od razu ma się zataczać jak ostatni osiedlowy żul.

No dobra, mając pod dostatkiem lagerów, dlaczego nie spróbować czegoś innego? Dodając do tego, że "to coś innego" inspirowane było kibicowskimi wydarzeniami i trąbią o tym piwie wszystkie kibicowskie portale nie pozostawało mi nic innego, niż otworzyć butelkę Trójmiejskich Dymów. W tym miejscu należą się brawa dla Browaru, który wypuścił piwo na rynek, gdyż butelki dotarły do mnie w nienaruszonym stanie, a poza tym nie trzeba było wstawiać ich do lodówki - ale to już oczywiście sprawka zimna panującego w kurierskich magazynie... ;).

Trójmiejskie Dymy

Otwierając butelkę spotyka nas wyrazisty zapach, zdecydowanie wędzony i palony klimat. Po nalaniu piwa do szklanki pojawiła się beżowa pianka, która jednak szybko opadła. A co ze smakiem? Mocno wyczuwalna wędzonka, fajna goryczka i palone posmaki. Choć piwo jest dość mocne, to alkohol w smaku nie gra pierwszej roli dlatego śmiało można uznać, że Trójmiejskie Dymy są bardzo pijalne.

Jeśli chodzi o samą nazwę piwa, to idealnie współgra z etykietą. Racząc się piwem od razu na myśl przyszły mi obrazy z ubiegłorocznych Derbów Trójmiasta, gdzie piro latało pomiędzy sektorami jak szalone. Producent zapewnia, że w posmaku piwa wyczuwalny jest mocno aromat rac i chyba trzeba się z tym zgodzić, zważywszy na wędzony charakter Trójmiejskich Dymów... ;)

Jeśli chcecie więc drodzy kibole zasmakować w czymś innym niż piwem które na co dzień spotykacie, to Trójmiejskie Dymy będą do tego idealne. Wyraziste i konkretne piwo dla każdego kibola. Polecamy!Komentarze (0) :

Brak komentarzy


Dodaj komentarz :