przypomnienie hasła

Piro jest bezpieczne!

Oceń artykuł:
0/5 (0 głosów )


Race to najbardziej znane środki pirotechniczne wśród kibiców. Ultrasi ich używają choć są zakazane. Więc czy powinno się je zalegalizować?

Piro jest bezpieczne!
Ultras ma przy sobie race i w chodzi na stadion. Niestety nie odpali jej normalnie, bo tego zabrania mu prawo. Czasami kluby są nawet przeciw ultrasom. Ultras żeby odpalić race musi się przebrać w kombinezon malarski a także założyć kominiarkę,rękawiczki a nawet czasami ochronne worki na buty. Wtedy "spokojnie" może odpalić race nawet przed kamerą monitoringu. Kibic za odpalenie race może zostać ukarany zakazem stadionowym a nawet karą pozbawienia wolności. Dlatego w środowisku kibicowskim coraz częściej padają pytania o zalegalizowanie piro.


Gdyby zapytać kibiców czy race są w pełni bezpieczne, powiedzą, że oczywiście. Jeżeli wie się jak je używać. Powiedzą, że na mecze chodzą od lat i jeszcze nie widzieli żadnych poważniejszych obrażeń. Osiem czy dziewięć lat temu race odpalał każdy. Na meczu ŁKS-u z Cracovią kibice odpalili ich bodajże z 300. I nie doszło do żadnego wypadku.

Piro na polskich stadionach jest zakazane bo używania rac zabrania ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Kibice odpalali race,odpalają i będą je odpalać jak choćby Legia Warszawa,która praktycznie do każdej oprawy używa piro czy też Lech Poznań. Tak więc czy jest sens aby pirotechnika dalej była zakazana?

W Niemczech pirotechnika choć mniej popularna to legalna aż do tego stopnia, iż ultrasi mają przygotowane specjalne wiaderka z piaskiem, aby race zgasić.

Walczmy o zalegalizowanie pirotechniki bo to nic złego!


Komentarze (0) :

Brak komentarzy


Dodaj komentarz :