przypomnienie hasła

Stadion przy Kałuży jednak otwarty

Oceń artykuł:
0/5 (0 głosów )


Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN pozytywnie rozpatrzyła odwołanie MKS Cracovia SSA, dlatego też kara rozegrania 1 meczu bez udziału publiczności, nałożona po meczu z Pogonią, została zawieszona na okres 18 miesięcy.

Stadion przy Kałuży jednak otwarty
Pełna treść komunikatu NKO PZPN

W dniu dzisiejszym odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, w trakcie którego organ rozpoznał odwołanie Klubu MKS Cracovia SSA z dnia 22 kwietnia 2015 roku od orzeczenia Komisji Ligi z dnia 20 kwietnia 2015 roku w sprawie naruszenia zasad porządku i bezpieczeństwa w trakcie meczu Cracovia – Pogoń Szczecin, rozegranego w Krakowie dnia 18 kwietnia 2015 roku.

NKO postanowiła zmienić zaskarżone orzeczenie w ten sposób, iż karę zasadniczą zakazu rozgrywania 1 meczu T-Mobile Ekstraklasy bez udziału publiczności zawiesić na okres próby w wymiarze 18 miesięcy. Jednocześnie uchylono zawieszenie kary w postaci zakazu rozgrywania 1 kolejnego meczu T-Mobile Ekstraklasy z udziałem publiczności na sektorze D stadionu Klubu w Krakowie przy ul. Józefa Kałuży 1, w związku z czym najbliższy mecz Klubu rozgrywany w charakterze gospodarza odbędzie się bez udziału publiczności na sektorze D stadionu.

W pozostałym zakresie oddalono odwołanie Klubu, tym samym utrzymano w mocy karę finansową w wymiarze łącznym 40.000 zł.

W związku z naruszeniem zasad porządku i bezpieczeństwa w trakcie meczu Cracovia – Pogoń Szczecin, na Klub MKS Cracovia nałożono następujące kary:

1. Karą zasadniczą pieniężną w wymiarze 10.000 zł orzeczoną w stosunku do Klubu w dniu 25 listopada 2014 roku w zawieszeniu na 6 miesięcy.
2. Karą zasadniczą rozgrywania 1 meczu bez udziału publiczności na meczu o mistrzostwo T-Mobile Ekstraklasy, w którym Klub będzie gospodarzem, w zawieszeniu na 18 miesięcy.
3. Karą zasadniczą zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców Klubu na najbliższy mecz o mistrzostwo T-Mobile Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin będzie gospodarzem meczu, a Klub Cracovia będzie klubem przyjezdnym.
4. Karą zasadniczą pieniężną w wymiarze 30.000 zł.
5. Karą zasadniczą zakazu rozgrywania 1 kolejnego meczu o mistrzostwo T-Mobile Ekstraklasy z udziałem publiczności na sektorze D stadionu Klubu w Krakowie, przy ul. Józefa Kałuży 1.

ORZECZENIE JEST PRAWOMOCNE I OSTATECZNE.
Komentarze (0) :

Brak komentarzy


Dodaj komentarz :